Rzadkie BMW na sprzedaż. M4 z manualem za 5.5 mln zł

W 2022 roku marka BMW świętowała 50-lecie działu M GmbH. Z tej okazji fani producenta z Bawarii mogli liczyć na sporo nowości, w tym również wyjątkowych modeli, które dołączyły do oferty.

Oprócz kontrowersyjnego SUV-a w postaci BMW XM, bardzo ograniczona liczba klientów miała okazję do zakupu nieco innego auta. Nawiązuje ono do BMW 3.0 CSL E9, które produkowano w latach 1971-1975.

Bazą do zbudowania współczesnej interpretacji tego modelu było BMW M4 G82. Inżynierowie delikatnie zmodyfikowali układ napędowy i przygotowali specjalną wersję nadwozia.

BMW 3.0 CSL
BMW 3.0 CSL

Poszerzone nadkola, dodatkowy spojler na dachu i wielkie skrzydło na klapie bagażnika do cechy szczególne. Wewnątrz nowego 3.0 CSL znajdziesz tylko dwa kubełkowe fotele i dźwignię ręcznej skrzyni biegów.

Model ten oferowany był wyłącznie z manualem, aby kierowca mógł czerpać jak największą frajdę z jazdy. Pod maską pojawiła się 3.0 litrowa jednostka R6.

BMW 3.0 CSL
560 KM trafia na tylną oś za pośrednictwem ręcznej skrzyni biegów

Turbodoładowany silnik benzynowy generuje 560 koni mechanicznych oraz 550 niutonometrów. Potencjał ten trafia wyłącznie na tylne koła auta ważącego 1270 kilogramów.

Niemiecki producent zdecydował się na sprzedaż wyłącznie 50 egzemplarzy BMW 3.0 CSL. Wszystkie sztuki sprzedały się od razu, a jedna z nich trafiła nawet na polski rynek.

Na zakup mogli sobie pozwolić tylko najbardziej majętni klienci marki. Oficjalnie ceny nie ujawniono, ale za 3.0 CSL prawdopodobnie trzeba było zapłacić ponad 4 500 000 złotych brutto.

BMW 3.0 CSL
Unikalne lampy z tyłu i cztery końcówki układu wydechowego

1 z 50 BMW 3.0 CSL trafiło na sprzedaż

Jeśli nie zdążyłeś się załapać do puli 50 osób, masz teraz szansę na zakup jednego z egzemplarzy. Na rynku wtórnym pojawiła się oferta sprzedaży praktycznie nowego auta.

Niemiecki diler Luxury Cars Hamburg ma na stanie 1 z 50 BMW 3.0 CSL. Na liczniku zauważysz symboliczny przebieg wynoszący zaledwie 25 kilometrów, a pierwsza rejestracja odbyła się w lipcu 2023 roku.

Karoseria pokryta jest białym lakierem, a pasy w kolorach M-Power zostały wykonane ręcznie. Producent chwalił się, że sam proces ich malowania trwa aż sześć dni.

BMW 3.0 CSL
Karbonowy dach częściowo pokryto lakierem

Z pewnością zastanawiasz się jaka jest cena tak unikatowego BMW. Niemiecki diler wystawił model 3.0 CSL za 1 249 500 euro brutto, co według aktualnego kursu przekłada się na około 5 450 000 złotych.

Ktoś więc liczy na dość spory zarobek przy odsprzedaży auta. Nie mam jednak żadnych wątpliwości, że tak unikatowe BMW szybko znajdzie nowego właściciela. To świetna inwestycja.

Źródło: Luxury Cars Hamburg, motofilm.pl