Polak kupił najdroższe BMW w historii. Dał ponad 4.5 mln zł za limitowaną Czwórkę (wideo)

2022 rok był bardzo ważnym okresem dla marki BMW. Sportowy dział BMW M obchodził wtedy okrągłe, 50-te urodziny. Z tej okazji producent przygotował dla nas mnóstwo niespodzianek.

Jedną z najbardziej ekscytujących była z pewnością premiera wyjątkowego modelu. Limitowanego do zaledwie 50 egzemplarzy BMW 3.0 CSL, które nawiązuje do historycznego BMW 3.0 CSL E9 produkowanego w latach 1971-1975.

BMW 3.0 CSL (2022) oficjalnie. Najdroższe auto w historii tej marki. Kosztuje fortunę (wideo)

Wóz powstał na bazie BMW M4 G82, ale został dość znacznie odmieniony. Nadwozie zyskało sporo nowych elementów, takich jak poszerzone błotniki czy charakterystyczny spojler na klapie bagażnika.

Pod maską pracuje 3.0 litrowy silnik R6. Generuje on moc 550 koni mechanicznych, która trafia na tylną oś za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej.

Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia pierwszego i póki co jedynego egzemplarza BMW 3.0 CSL, który trafił do Polski. Nabył go szczęśliwy klient salonu BMW ZK Motors z Kielc.

Pojechał nowym BMW M4 CSL na hamownię i wynik go zadziwił. “BMW nas oszukało” (wideo)

Jak podaje autor załączonego nagrania wideo, limitowane do 50 sztuk auto musiało swoje kosztować. Właściciel wydał na nie podobno aż 4 550 000 złotych. To ponad 10 razy więcej niż za standardowe BMW M4 Coupe.

Zdjęcie główne: facebook.com/bmwzkmotorskielce