Opel Frontera powraca. Niestety, w znacznie innej formie

Jeśli motoryzacja lat 90. ubiegłego wieku nie jest Ci obca, z pewnością kojarzysz auto o nazwie Opel Frontera. Niemiecki samochód terenowy produkowany był w latach 1991-2004.

Opel świętował 30-lecie modelu na początku marca 2021 roku. Podkreślano wtedy, że Frontera był pierwszym autem rekreacyjnym z napędem na cztery koła.

W 1998 roku zadebiutowała druga generacja tego modelu. Pod maską montowano benzynowe silniki 2.2 R4 i 3.2 V6 oraz wysokoprężną jednostkę 2.2 R4.

1991 Opel Frontera
1991 Opel Frontera
1999 Opel Frontera
1999 Opel Frontera

Opel Frontera powraca do oferty

Teraz, po 20 latach od zakończenia produkcji terenowego Opla, nazwa Frontera ma powrócić do salonów tej marki. Niemcy oficjalnie zapowiedzieli, że już wkrótce zobaczymy w gamie taki model.

Niestety, nie będziemy mieli do czynienia z autem o świetnych zdolnościach jazdy po bezdrożach. Otrzymamy samochód o znacznie innym charakterze oraz zupełnie odmiennym napędzie.

Już w 2024 roku oferta Opla poszerzy się o nowego, elektrycznego SUV-a o nazwie Frontera. Będzie to pierwszy model w gamie, w którym zobaczymy odświeżone logo producenta.

Opel Blitz logo
Opel Blitz logo

Blitz, bo tak nazwano nowy wzór, zapowiedziano już w czerwcu 2023 roku. Logo opisywane jest przez niemiecką markę jako „śmiałe, wyostrzone i odważne„.

Słowo „blitz” w języku niemieckim oznacza błyskawicę. To symbol związany ściśle z elektrycznością i ma podkreślać podejście Opla do elektromobilności.

„Nazwa Frontera idealnie pasuje do naszego nowego, ekscytującego modelu SUV-a. Będzie on modelem z pewnym siebie charakterem i pozycjonować się będzie w samym centrum rynku.” – powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel

Opel Frontera ma oferować dużą przestronność i wszechstronność. Auto powinno zatem trafić zarówno do osób aktywnych jak i rodzin oczekujących praktycznego samochodu.

2024 Opel Frontera
2024 Opel Frontera

Producent zapewnia, że zaoferuje nowy model w przystępnej cenie. Pierwszych zdjęć oraz informacji technicznych na temat Frontery powinniśmy się spodziewać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W 2024 roku swój debiut będzie miała również nowa generacja Opla Grandland. Samochód ten też skorzysta z w pełni elektrycznego napędu, dzięki czemu Opel będzie w stanie zaoferować bezemisyjne auto niemal w każdym swoim segmencie.

Źródło: Opel, motofilm.pl