Nowy Ford Custom ma spory potencjał tuningowy. Oto jedna z propozycji

Rynek tuningowy jest bardzo mocno rozbudowany i z pewnością są firmy, o których jeszcze nie słyszałeś. Jednym z takich przykładów może być niemieckie przedsiębiorstwo Loder1899.

Marka ta ma już ponad 20-letnie doświadczenie na rynku i zebrała przez ten czas więcej niż 8 500 klientów. Na swojej stronie internetowej chwali się liczbą przekraczającą 2 500 zbudowanych samochodów.

Teraz w sieci pojawiły się grafiki prezentujące zupełnie nowy projekt. Niemiecki tuner przygotowuje już serię pakietów dla Forda Transita Customa, który całkiem niedawno zadebiutował na polskim rynku.

Ford Transit Custom Loder1899
Zderzak z pomarańczowymi wlotami powietrza to dość kontrowersyjny element

Miałem już okazję jeździć nowym Transitem Customem oraz Tourneo Customem podczas pierwszej prezentacji w Polsce. Auto dostępne jest w naszym kraju w wielu wariantach nadwoziowych i napędowych.

Ford Transit Custom w niemieckim stylu

Loder1899 postanowił dotrzeć głównie do młodych klientów, dla których ważny jest atrakcyjny i rasowy wygląd auta. Nowy pakiet stylistyczny ma bardzo sportowy charakter.

W oczy od razu rzuca się nowy przedni zderzak z dość kontrowersyjnie wyglądającym grillem. Między reflektorami widzimy listwę LED, ale to jest element, który możemy zamówić już w salonie podczas konfiguracji Forda Customa.

Ford Transit Custom Loder1899
Wielkie felgi i poszerzone nadkola widać z daleka

Spoglądając na tego dostawczaka z profilu od razu zauważysz poszerzenia nadkoli, dokładki progów bocznych oraz wielkie, 20-calowe felgi z okrągłymi otworami. Nieco koloru dodają pomalowane kontrastową barwą lusterka i klamki.

Z tyłu natomiast widzimy nowy zderzak z dyfuzorem i czterema końcówkami układu wydechowego oraz lotkę na drzwiach. Dodatkowo podobno można będzie zamówić zestaw obniżający zawieszenie.

Póki co nie ma informacji na temat dostępności pakietu dla wersji spalinowej i elektrycznej. Wydaje mi się jednak, że nie będzie to miało większego znaczenia. Być może dla E-Transita po prostu pojawi się wersja bez poczwórnego wydechu w zderzaku.

Ford Transit Custom Loder1899
Wydech sugeruje, jakby pod maską pracowało potężne V8

Patrząc na ten projekt trzeba przyznać, że Ford Transit Custom ma całkiem niezły potencjał tuningowy. Marka Loder1899 ma w planach zbudowanie też innych pakietów dla tego modelu.

Na jednej z grafik widzimy nieco bardziej spokojny zestaw dla osobowej wersji, czyli Tourneo Connect. Jest też nieco bardziej szalona odmiana terenowa z oponami A/T, jeszcze szerszym rozstawem kół oraz orurowaniem.

Ford Transit Custom Loder1899
Ford Transit Custom Loder1899

Cennika oraz terminu dostępności tych elementów jeszcze nie znam. Nowa strona tunera jest aktualnie w przebudowie i nie znalazłem na niej zbyt wielu informacji. Trzeba na to jeszcze chwilę poczekać.

Źródło: Loder1899, motofilm.pl