Nowy Dodge Charger zmienia nadwozie. Brak V8, będzie elektryk

Zarząd koncernu Stellantis ma ochotę na wielką rewolucję w segmencie muscle carów. Samochody takie jak Dodge Charger czy Challenger z pewnością są Ci dobrze znane, nawet mimo braku oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Wielu miłośników amerykańskiej motoryzacji sprowadza te modele nad Wisłę, doceniając je za stosunkowo niską cenę i spory potencjał pod maską. Podobną popularnością cieszy się Chevrolet Camaro czy Ford Mustang.

Dodge Charger zazwyczaj kojarzony był z 4-drzwiowym sedanem, a Challenger to sporych rozmiarów 2-drzwiowe coupe. Teraz nomenklatura ulegnie dość znacznej zmianie.

2024 Dodge Charger
2024 Dodge Charger

Nowy Dodge Charger zastąpi oba wspomniane wyżej auta i otrzyma 2-drzwiowe nadwozie. W sieci właśnie pojawiły się oficjalne zdjęcia zamaskowanych prototypów tego modelu.

Nowy Dodge Charger – Co pod maską?

Wielkie zmiany wydarzą się również pod maską. Oficjalnych informacji na ten temat jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że nie uświadczymy już jednostki 8-cylindrowej.

Za napęd nowego Dodge Chargera ma odpowiadać rzędowy motor 6-cylindrowy o pojemności 3.0 litrów. Zupełnie nowy, turbodoładowany silnik Hurricane miałby być dostępny w dwóch wersjach o mocy 420 i 540 koni mechanicznych.

Zastosowanie mniejszej jednostki wpłynie pozytywnie na osiągi, gdyż taki motor jest po prostu lżejszy, a zaoferuje naprawdę wysokie parametry. Dodge ma nadzieję, że uda im się zwyciężyć w walce z nowym Fordem.

2024 Dodge Charger
2024 Dodge Charger

Niezbyt dobrą informacją dla wszystkich fanów amerykańskich muscle carów jest fakt, że nowy Charger oferowany będzie również w wersji elektrycznej. I to właśnie taki egzemplarz jest widoczny na zdjęciach.

W przednim grillu można zauważyć logo Fratzog, które ma być od teraz kojarzone właśnie z bezemisyjnymi modelami marki. Jest to symbol, który pojawił się po raz pierwszy w Dodge w latach 60. ubiegłego wieku.

Dodatkowo, pod tylnym zderzakiem nie widać końcówek układu wydechowego, a pod miejscem na rejestrację napis „Daytona„. Właśnie tak ma się nazywać elektryczny wariant Chargera.

Oficjalna premiera nowej generacji Dodge Chargera powinna się odbyć jeszcze w tym roku. Póki co niewiadomych jest całkiem sporo i musimy się uzbroić w cierpliwość.

Źródło: Dodge, motofilm.pl