Nowy Ford Mustang już w Polsce. W ofercie również wersja Dark Horse

Ford postanowił uszczęśliwić swoich fanów jeszcze przed okresem Bożego Narodzenia. W polskim cenniku pojawił się właśnie zupełnie nowy Mustang.

Premiera tego modelu odbyła się już wiele miesięcy temu, bo we wrześniu 2022 roku. Długo musieliśmy zatem czekać na wprowadzenie Mustanga do polskiej oferty.

Ford Mustang tylko z silnikiem 5.0 V8

Polscy klienci będą mieli do dyspozycji wyłącznie wolnossący silnik V8 o pojemności 5.0 litrów. Trafi on pod maskę dwóch dostępnych na rynku wariantów: GT oraz Dark Horse.

Ford Mustang GT oferuje moc 446 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 540 niutonometrów. Auto oferowane będzie w wersji Fastback oraz Convertible.

2024 Ford Mustang GT Coupe
2024 Ford Mustang GT Coupe
2024 Ford Mustang GT Convertible
2024 Ford Mustang GT Convertible

Standardowo klient otrzyma 6-stopniową przekładnię manualną, którą można za dopłatą wymienić na 10-biegowy automat. Będzie się to wiązało z kosztem 15 000 złotych brutto.

Za Forda Mustanga GT Fastback w polskim salonie przyjdzie Ci zapłacić co najmniej 303 500 złotych brutto. Zapewniająca wiatr we włosach wersja Convertible to wydatek minimum 323 500 złotych brutto.

Na liście wyposażenia standardowego znajdziesz między innymi 13,2-calowy ekran systemu inforozrywki SYNC4 z bezprzewodowym Android Auto oraz Apple CarPlay, nagłośnienie B&O z 10 głośnikami i wzmacniaczem 860 W, 12,4-calowy ekran wirtualnego kokpitu, inteligentny ogranicznik prędkości czy ładowarkę bezprzewodową.

2024 Ford Mustang GT Coupe
Podwójny ekran nie każdemu przypadnie do gustu
2024 Ford Mustang GT Convertible
5.0 litrowe V8 i jazda bez dachu, czego chcieć więcej?

Mustang GT oferuje układ hamulcowy Brembo, hamulec postojowy z opcją Drift i Line Lock. Jest też funkcja Launch Control i system wyboru jednego z sześciu trybów jazdy.

W standardzie otrzymujemy w Polsce pakiet Performance. W jego skład wchodzi między innymi wzmocnione zawieszenie i aktywny układ wydechowy z możliwością wyboru trybu pracy.

Dark Horse również w Polsce!

Wisienką na torcie w polskiej ofercie jest specjalna wersja Dark Horse. Ford Mustang w takiej odmianie charakteryzuje się jeszcze bardziej sportowym charakterem.

Pod maską pracuje ten sam silnik 5.0 V8, choć o nieco wyższym potencjale. Ford Mustang Dark Horse zapewnia moc 453 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 540 niutonometrów.

Niestety, jest to mniej niż na rynku amerykańskim, gdzie klienci otrzymują ponad 500 koni mechanicznych. Najwidoczniej ma to związek z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

Ford Mustang Dark Horse
Ford Mustang Dark Horse
Ford Mustang Dark Horse
Nowe zderzaki i dodatkowy spojler na klapie bagażnika

Tutaj również klient w standardzie otrzymuje skrzynię ręczną o 6 przełożeniach. Jest to natomiast sportowa przekładnia Tremec 3160 z dodatkowym chłodzeniem i systemem dostosowania obrotów podczas redukcji biegów.

Dopłacając 15 000 złotych można ją wymienić na 10-stopniowy automat. Jest on wyposażony w dodatkową chłodnicę oleju skrzyni biegów. Dark Horse daje też w standardzie aktywne zawieszenie MagneRide oraz chłodnicę tylnego mechanizmu różnicowego.

Ford Mustang Dark Horse
Wnętrze również wyróżnia się od wersji GT
Ford Mustang Dark Horse
Nawet gałka dźwigni zmiany biegów wygląda wyjątkowo

Mustang Dark Horse startuje w polskim cenniku od kwoty 358 500 złotych brutto. Wersja ta dostępna będzie tylko w odmianie nadwozia Fastback.

W połowie 2024 roku do oferty dołączą dwa pakiety stylizacyjne dla Mustanga GT. Wariant Fastback będzie można doposażyć w pakiet Nite Pony, a odmianę Convertible w pakiet California Special.

2024 Ford Mustang GT Convertible California Special
2024 Ford Mustang GT Convertible California Special

Zamówienia na nowego Mustanga można składać już teraz u polskich dilerów marki Ford. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy planowane jest dostarczenie pierwszych egzemplarzy klientom.

Źródło: Ford Polska, motofilm.pl