Nowa Toyota Camry już jedzie do Polski. Mocniejsza hybryda pod maską

Ósmej generacji Toyota Camry dostępna jest na polskim rynku od 2017 roku. Po tych latach powoli nadchodzi moment wprowadzenia do sprzedaży odmłodzonego modelu.

W ciągu 40 lat obecności Camry na świecie sprzedano ją w liczbie ponad 21 milionów egzemplarzy. Na wielu rynkach jest to flagowy model w ofercie Toyoty.

Komfortowy sedan z hybrydowym napędem znajduje wielu klientów, którzy cenią sobie wygodę, oszczędność i bezawaryjność. Stylistyka odświeżonej wersji również może się podobać.

2024 Toyota Camry Hybrid
2024 Toyota Camry Hybrid
2024 Toyota Camry Hybrid
Nowy system multimedialny i ekran wirtualnego kokpitu

Za projekt odpowiada studio z Kalifornii, w którym Camry otrzymała zupełnie nowy wygląd przedniej części nadwozia. Z tyłu możemy mówić raczej o delikatnym liftingu.

Wewnątrz znajdziemy wysokiej jakości materiały, ekran dotykowy o przekątnej 12,3 cala i 7-calowy wyświetlacz wirtualnego kokpitu. Aktualizacje systemów odbywają się w systemie over-the-air (OTA), czyli bez konieczności odwiedzania serwisu.

Opcjonalnie będzie można auto doposażyć w 9-głośnikowy system audio marki JBL lub system Toyota Smart Connect+. W standardzie mamy asystenta głosowego, bezprzewodową obsługę Apple CarPlay i Android Auto oraz aż pięć portów USB.

2024 Toyota Camry Hybrid
Kierowca może się tu poczuć przytulnie
2024 Toyota Camry Hybrid
Ciekawa propozycja kolorystyki wnętrza

Samochód będzie można odblokować i uruchomić przy pomocy cyfrowego kluczyka zintegrowanego w naszym smartfonie. W celu synchronizacji wystarczy pobrać aplikację MyToyota.

Toyota Camry z mocniejszym silnikiem

Nowa Toyota Camry otrzymała piątą generację napędu hybrydowego. Pod maską pracuje 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2.5 litra i jest on wspomagany przez jednostkę elektryczną.

Czerpie ona energię z nowej, bipolarnej baterii litowo-jonowej. Udało się uzyskać wyższą moc układu, która teraz wynosi 231 koni mechanicznych. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h skrócił się z 8,3 do 7,9 sekundy.

2024 Toyota Camry Hybrid
Nowy, mocniejszy napęd hybrydowy

Camry oferuje całkiem niezłe średnie zużycie paliwa, które według norm WLTP wynosi 5,1 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Emisja CO2 to natomiast zaledwie 117 gramów na kilometr.

Lepsze prowadzenie w zakrętach to zasługa przeprojektowanego zawieszenia. Na przedniej osi zastosowano kolumny MacPhersona, a z tyłu podwójne wahacze.

2024 Toyota Camry Hybrid
2024 Toyota Camry Hybrid

Toyota to oczywiście również wysoki poziom bezpieczeństwa, który tutaj jest zapewniony przez Toyota T-MATE z nową generacją Toyota Safety Sense. Auto potrafi rozpoznać jeszcze więcej zagrożeń i odpowiednio na nie zareagować.

Polskiego cennika nowego modelu jeszcze niestety nie znamy. Zbieranie zamówień w polskich salonach ma ruszyć w drugim kwartale 2024 roku, a produkcja aut rozpocznie się w drugiej połowie 2024 roku.

Źródło: Toyota Polska, motofilm.pl