Cupra Leon z ogromnym skrzydłem. JE Design poszło na całość

Korzystanie z oferty firm tuningowych w celu wyróżnienia swojego auta z tłumu to dość popularne zjawisko. Na rynku dostępne są elementy i całe pakiety dla praktycznie wszystkich modeli.

W ofercie JE Design pojawił się dość kontrowersyjny zestaw, dzięki któremu Twój Leon Cupra z pewnością przyciągnie wzrok każdego przechodnia. Głównie za sprawą ogromnego spojlera.

Cupra Leon Hatchback oferowany jest obecnie w salonach w aż 11 wariantach. Najwięcej emocji wzbudza oczywiście ten z silnikiem 2.0 TSI o mocy 300 koni mechanicznych.

Cupra Leon Sportstourer VZ 310 4Drive
Cupra Leon Sportstourer VZ 310 4Drive

Tuner JE Design postanowił dość mocno zmienić wizerunek tego hot hatcha. W swojej ofercie posiada mnóstwo elementów, które sprawiają, że Leon staje się jeszcze bardziej rasowy.

Cupra Leon z pakietem od JE Design

Klient może zdecydować się na pakiet Widebody RS, który jak sama nazwa wskazuje, poszerza całe nadwozie. Nakładki na nadkola dają możliwość zastosowania dystansów i poszerzenia rozstawu kół.

Za taki zestaw musisz zapłacić 3 998 euro, czyli około 17 500 złotych brutto. Dodatkowo, tuner życzy sobie 2 500 euro (11 000 zł) za malowanie elementów pod kolor nadwozia i 1 300 euro (5 700 zł) za montaż.

Cupra Leon JE Design
Cupra Leon JE Design
Cupra Leon JE Design
Cupra Leon JE Design

Do pakietu poszerzeń świetnie pasuje 3-częściowa dokładka przedniego zderzaka, za którą należy dopłacić 999 euro, czyli jakieś 4 400 złotych brutto. Malowanie i montaż to dodatkowe 700 euro (3 100 zł).

W ofercie widnieją również nowe progi boczne czy dyfuzor tylnego zderzaka. Największe wrażenie robi jednak ogromny spojler montowany na klapie bagażnika.

Swoją stylistyką nawiązuje on nieco do koncepcyjnego modelu Cupry. UrbanRebel Concept również posiada skrzydło w takim kształcie. Sam spojler wymaga jednak dość sporej dopłaty.

Cupra Leon JE Design
Cupra Leon JE Design
Cupra Leon JE Design
Cupra Leon JE Design

JE Design życzy sobie za niego 2 799 euro, więc jakieś 12 300 złotych brutto. Do tego dochodzą koszty malowania i montażu, czyli dodatkowe 1 800 euro (7 900 zł).

Nie da się jednak ukryć, że tak zmodyfikowany Leon naprawdę mocno rzuca się w oczy. Z pewnością znajdzie się kilku fanów tuningu, którzy będą w stanie wydać tak duże pieniądze na tuning swojej Cupry.

Tuner ma w swojej ofercie mnóstwo innych elementów, w tym również wykonanych z włókna węglowego. Możesz zakupić karbonowe nakładki na lusterka lub listwę ochronną na próg bagażnika.

Pełna oferta dostępna jest na stronie JE Design. Ponad to najdziesz tam między innymi nowe felgi czy sprężyny utwardzające i obniżające zawieszenie.

Źródło: JE Design, motofilm.pl