Tak będą wyglądały nowe elektryczne Cupry. Chcą ich produkować pół miliona rocznie (wideo)

Niedawno wrzucaliśmy zapowiedź koncepcyjnego samochodu prosto od Hiszpanów. Teraz zgodnie z obietnicą możemy zobaczyć więcej zdjęć. Na żywo zostanie on zaprezentowany już za kilka dni w Monachium.

Cupra UrbanRebel Concept zapowiada język stylistyczny, którym będą się kierowali projektanci Cupry w ciągu najbliższych lat. Na pierwszy rzut oka samochód może przypominać Toyotę GR Yaris, której zamontowano poszerzenia oraz wielki spojler na klapie w stylu rajdówek WRC.

Cupra UrbanRebel Concept
Cupra UrbanRebel Concept

Cupra do Monachium wleci z wielkim skrzydłem. Wersja produkcyjna auta dopiero w 2025 roku

Miejski elektryczny hot hatch Cupry ma zadebiutować dopiero w 2025 roku. UrbanRebel pokazuje w jakich proporcjach będą projektowane miejskie auta elektryczne. Tutaj długość nadwozia wynosi 4 080 milimetrów, wysokość to tylko 1 444 milimetry, a szerokość aż 1 795 milimetrów. Auto będzie bazowało na płycie podłogowej MEB produkcji Volkswagena.

W modelu koncepcyjnym zamontowano silnik elektryczny generujący w każdym momencie 340 koni mechanicznych, ale na niewielki okres czasu jest on w stanie osiągnąć nawet 583 konie mechaniczne. To pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 3,2 sekundy.

Cupra UrbanRebel Concept
Cupra UrbanRebel Concept
Cupra UrbanRebel Concept
Cupra UrbanRebel Concept

Oto hiszpański wysportowany brat Volkswagena ID.3. Cupra Born (2022) oficjalnie

Cupra ma bardzo ambitne plany dotyczące miejskich aut elektrycznych. Zamierzają w przyszłości osiągnąć produkcję na poziomie 500 000 egzemplarzy rocznie.