BMW XM z karbonowym pakietem od Mansory. SUV wyróżnia się jeszcze mocniej

Gdy BMW zaprezentowało światu zupełnie nowy model XM, wielu fanów marki złapało się za głowę. Niektórzy nadal nie mogą się przekonać do stylistyki wielkiego SUV-a, który zadebiutował w 2022 roku.

XM jest jednym z projektów, który powstał na uczczenie 50-tych urodzin BMW M GmbH. Model ten jest ekskluzywny dla tej 3-kolorowej literki, podobnie jak BMW M1, które pojawiło się na rynku w 1978 roku.

Aktualnie w polskim konfiguratorze dostępne są dwa warianty: XM oraz XM Label Red. Ich cena nie należy do najniższych, bo startuje od 950 000 oraz 1 100 000 złotych brutto.

Mansory BMW XM
Mansory BMW XM

Ten pierwszy oferuje moc 653 koni mechanicznych, drugi natomiast aż 748 koni mechanicznych. Pod maską obu pracuje hybrydowy układ plug-in z silnikiem 4.4 V8.

Już wkrótce natomiast do oferty dołączy znacznie tańszy, ale też dużo słabszy wariant o oznaczeniu xDrive50e. Oficjalna prezentacja cennika powinna nastąpić lada dzień.

BMW XM od Mansory

Dla osób, które szukają sposobu na zmianę wyglądu BMW XM, swój pakiet przygotowała firma Mansory. Na grafikach 3D zaprezentowano wygląd karbonowego zestawu stylistycznego.

Mansory BMW XM
Ogromny dyfuzor z czterema końcówkami wydechu

Niemiecki SUV został dosłownie z każdej strony oklejony włóknem węglowym. Z tego lekkiego i wytrzymałego materiału wykonano między innymi maskę, zderzaki, progi boczne czy wielki spojler na klapę bagażnika.

W nieco poszerzonych nadkolach znalazło się miejsce dla kutych felg o średnicy 23 cali. Pod nimi widać dość spore tarcze i zaciski hamulcowe z przodu i z tyłu, które zdecydowanie nie należą do seryjnych.

Jak już wspomniałem, jest to póki co render 3D i być może grafik skorzystał z funkcji kopiuj-wklej. Jest też oczywiście szansa, że Mansory oferuje modyfikację układu hamulcowego.

Mansory BMW XM
Zestaw hamulcowy imponuje rozmiarem
Mansory BMW XM
Mansory BMW XM

Nie ma póki co żadnych informacji na temat zmian pod maską. Z pewnością tuner pracuje już nad podniesieniem mocy jednostki spalinowej, aby hybryda oferowała jeszcze lepsze osiągi.

Klient może oczywiście zamówić również całkowicie nowe wnętrze. Mansory doskonale wie jak zmodyfikować cały środek z wykorzystaniem różnokolorowych materiałów najwyższej jakości.

Pakiet z pewnością pasuje zarówno do XM jak i XM Label Red. Najprawdopodobniej nie będzie również problemów z zamówieniem go do nowej wersji xDrive50e.

Mansory BMW XM
Mansory BMW XM

Trzeba oczywiście się jednak liczyć z dość sporym wydatkiem. Mansory nie podał oficjalnie cennika zestawu dla SUV-a BMW, ale nie jest to marka, która operuje niskimi kwotami.

Źródło: Mansory, motofilm.pl