Policyjny Volkswagen ID.Buzz promuje bezpieczny tuning. Ma pakiet Irmschera

Miłośnicy tuningu samochodów często unikają spotkań z policją. Nie zawsze przeprowadzone przez nich modyfikacje są zgodne z przepisami i taka kontrola może się skończyć nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

W Niemczech od lat przeprowadzana jest kampania TUNE IT! SAFE!. Tunerzy wspólnie z policją promują modyfikowanie aut w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.

Radiowóz „na glebie”

Na targach Essen Motor Show co roku można trafić na ich stoisko, na którym prezentowane są radiowozy po tuningu. Tym razem, na halę wjechał bardzo efektownie wyglądający Volkswagen ID.Buzz.

Volkswagen ID.Buzz Irmscher Polizei
Tak zmodyfikowany ID.Buzz mocno rzuca się w oczy

Elektryczny van od razu przyciąga uwagę typowym dla policyjnego wozu oklejeniem. Niebieska i jaskrawożółta folia zawitała na niemal całej karoserii.

Na dachu zamontowano listwę świetlną, czyli tzw. „koguty”. Oświetlenie błyskowe pojawiło się również w przednim zderzaku, a z tyłu możesz zauważyć bezbarwne lampy.

Volkswagen ID.Buzz Irmscher Polizei
Pakiet od Irmschera nadaje sportowego charakteru

Volkswagen ID.Buzz otrzymał pełny pakiet ospojlerowania od Irmschera. Tuner ten kojarzony jest głównie z marką Opel, ale jak widać, zestaw dla auta z Wolfsburga również prezentuje się całkiem nieźle.

Są to nowe dokładki zderzaków i progów, oraz spojler na klapie bagażnika. Zmiany są delikatne, ale bardzo pozytywnie wpływają na wygląd całego auta.

Volkswagen ID.Buzz z obniżonym zawieszeniem i 20-calowymi felgami

Zostały też zastosowane sprężyny obniżające zawieszenie. Prześwit z przodu zmniejszył się o 30 milimetrów, a z tyłu o 25 milimetrów. Nadaje to oczywiście bardziej dynamicznego wyglądu.

Volkswagen ID.Buzz Irmscher Polizei
Volkswagen ID.Buzz Irmscher Polizei

Całości dopełniają felgi 20-calowe felgi, które również pochodzą z magazynu Irmschera. Przednie koła mają szerokość 8 cali, a tylne 9,5 cala. O ogumienie zadbała marka Hankook, która zaproponowała model iON evo SUV.

Nie zastosowano tu żadnych modyfikacji układu napędowego i policjanci nadal mają do dyspozycji moc 204 koni mechanicznych. Pozwala ona na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy.

Znajdująca się na pokładzie bateria o pojemności 77 kWh netto daje możliwość przejechania na jednym ładowaniu około 400 kilometrów w trybie mieszanym. Na uzupełnienie stanu akumulatora od 5 do 80 procent trzeba w idealnych warunkach poczekać około 30 minut.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TUNE IT! SAFE! (@tune.it.safe)

Źródło: TUNE IT! SAFE!, motofilm.pl