Niemiecki radiowóz BMW i4 M50 po tuningu AC Schnitzer. “Patrol na glebie i 20 calach” (wideo)

W 2005 roku w Niemczech powstała inicjatywa pod tytułem Tune it! Safe! Jej założyciele chcą uświadamiać niemieckich kierowców o tuningowaniu aut w bezpieczny sposób, z wykorzystaniem sprawdzonych komponentów.

Firma AC Schnitzer od jakiegoś czasu bierze udział w tym przedsięwzięciu. Tym razem zaprezentowano elektryczny radiowóz na bazie BMW i4 M50.

BMW i4 M50 AC Schnitzer Polizei
BMW i4 M50 AC Schnitzer Polizei

AC Schnitzer poprawił BMW M4 Competition xDrive Cabrio. Teraz może mieć nawet 610 KM

Samochód ten, oprócz dodatkowego oświetlenia oraz charakterystycznego oklejenia, posiada kilka zmian. Na przednim zderzaku i na błotnikach pojawiły się nowe dokładki.

Do tego dorzucono jeszcze dyskretne lotki z tyłu, oraz oczywiście nowe felgi. Obręcze mają średnicę 20 cali i naciągnięto na nie opony Hankook Ventus S1 evo 3.

BMW i4 M50 AC Schnitzer Polizei
BMW i4 M50 AC Schnitzer Polizei

Widoczne na zdjęciach BMW i4 M50 powinno się jeszcze lepiej prowadzić. Tuner zamontował bowiem pakiet obniżający zawieszenie. Z przodu prześwit zmniejszono o 20 milimetrów, a z tyłu o 25 milimetrów.

„Pod maską” zmian brak. Nadal mamy do czynienia z dwoma jednostkami elektrycznymi, które łącznie generują 544 konie mechaniczne oraz 795 niutonometrów momentu obrotowego.

BMW i4 M50 AC Schnitzer Polizei
BMW i4 M50 AC Schnitzer Polizei

BMW M3 zyskuje sporo dodatkowego docisku. AC Schnitzer namieszał też pod maską (wideo)

Napęd na wszystkie koła pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 225 km/h, a teoretyczny zasięg na jednym ładowaniu wynosi do 510 kilometrów.