BMW M3 zyskuje sporo dodatkowego docisku. AC Schnitzer namieszał też pod maską (wideo)

Najnowsze generacje BMW M3 oraz M4 to bardzo rozwojowe auta, które są uwielbiane przez tunerów. Już sam producent oferuje sporo akcesoriów M Performance, ale jeśli jesteś wybredny, będziesz miał gdzie szukać.

Tym razem przyszła pora na firmę AC Schnitzer. Tę nazwę z pewnością nie raz już słyszałeś, i to wiele lat temu. Jest ona na rynku od 1987 roku. Kompletny pakiet dla BMW M3 G80 składa się zarówno z elementów stylistycznych, jak i kilku poprawek mechanicznych.

BMW M3 G80 AC Schnitzer
BMW M3 G80 AC Schnitzer

AC Schnitzer pokazał BMW serii 4 Cabrio po tuningu. Szkoda, że lato się kończy (wideo)

Seryjne auto skrywa pod maską 3.0 litrową jednostkę R6, która generuje 510 koni mechanicznych oraz 650 niutonometrów. Po wizycie u AC Schnitzera M3 zaoferuje Ci 590 koni mechanicznych i 750 niutonometrów. Dostaniesz na te modyfikacje 4-letnią gwarancję.

Ponadto, BMW otrzymuje nowy układ wydechowy, gwintowane zawieszenie, 20-calowe felgi oraz dużo dodatkowego docisku. Ten pojawił się za sprawą zaawansowanej aerodynamiki.

BMW M3 G80 AC Schnitzer
BMW M3 G80 AC Schnitzer

W tylnej części nadwozia znajdziesz mały spojler na dachu i dużą lotkę na klapie bagażnika. Ten pierwszy dodaje około 20 kilogramów docisku, drugi natomiast aż 70 kilogramów.

Pakiet AC Schnitzer dla BMW M4 jest tak subtelny, że prawie nie zauważysz różnicy

Wewnątrz znalazło się miejsce dla nowej, obszytej alcantarą kierownicy, do której dorzucono większe łopatki do zmiany biegów. Niestety, nie znamy ceny pełnego pakietu dla BMW M3 G80.