Nowe Renault 5 bez tajemnic. Już wiadomo jak wygląda

Dopiero co mogliśmy w sieci podziwiać zdjęcia kilku detali nowego Renault 5. A już teraz pojawiły się grafiki patentowe ukazujące ten samochód w całości.

Premiera elektrycznego auta miejskiego zaplanowana jest na 26 lutego 2024 roku. Bezemisyjny wóz zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Już wiadomo jak wygląda Renault 5

Niestety, Francuzom nie udało się dochować w tajemnicy wyglądu całego samochodu. Grafiki pojawiły się w sieci za sprawą Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

2024 Renault 5
Kolorowy pasek oddziela czarny dach
2024 Renault 5
Podobny wzór felg pojawiał się kiedyś w Maserati

Dzięki ilustracjom poznaliśmy sylwetkę nowego modelu z każdej strony. Mierzący 392 centymetry długości wóz prezentuje się bardzo interesująco i ma mnóstwo nawiązań do auta produkowanego przez Renault w latach 1972-1996.

Co ciekawe, klapki zakrywające gniazda do ładowania ulokowano w przednich błotnikach po obu stronach. Być może pod jedną z nich znajdziemy złącze CCS, a pod drugim Typ 2.

Tuż nad klapką od strony kierowcy, na masce widać prostokąt w którym umieszczony będzie wyświetlacz. Zobaczymy na nim stan naładowania akumulatora lub po prostu logo z oznaczeniem modelu.

2024 Renault 5
Światła LED do jazdy dziennej mają dość ciekawy kształt

Dość ciekawie wygląda wzór felg z bardzo głębokim osadzeniem śrub mocujących. Aerodynamiczny design pozwoli na zaoszczędzenie zużycia energii podczas jazdy.

Jaki otrzymamy napęd?

Początkowo do oferty trafi Renault 5 z baterią o pojemności 52 kWh, która zapewni zasięg około 400 kilometrów (WLTP). W przyszłości klienci będą mogli zdecydować się na zakup tańszej wersji z mniejszym akumulatorem 40 kWh.

Za napęd ma odpowiadać jeden silnik elektryczny, ale jeszcze nie ujawniono informacji na temat jego mocy. Prawdopodobnie będzie on generował gdzieś pomiędzy 100 a 150 koni mechanicznych.

2024 Renault 5
2024 Renault 5

Wielką zaletą tego modelu będzie jego bardzo atrakcyjna cena. Elektryczne Renault 5 ma kosztować około 25 000 euro, czyli jakieś 110 000 złotych brutto.

Źródło: WIPO, Largus.fr, motofilm.pl