Nissan GT-R z pakietem Artisan. Nawiązuje do klasyki i ma 1000 KM

Nissan GT-R jest autem, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Niezależnie od generacji, model ten ma swoich wiernych fanów dosłownie na całym świecie.

Jego obecne wcielenie, czyli R35, zadebiutowało na rynku w 2007 roku. W niektórych krajach samochód ten nadal jest dostępny w ofercie, czego niestety nie można powiedzieć o Europie.

Co ciekawe, ostatni egzemplarz przeznaczony na Stary Kontynent trafił w ręce Polaka. To wariant Prestige T-Spec z silnikiem 3.8 V6 o mocy 570 koni mechanicznych.

Nissan GT-R Artisan Vehicle Design
Nissan GT-R Artisan Vehicle Design

Teraz chyba pozostaje nam już tylko oczekiwanie na elektryczną generację. Całkiem niedawno Nissan zaprezentował koncepcyjny model, który ewidentnie zapowiada właśnie takie auto.

Nissan GT-R nawiązujący do R34

Wracając jednak do R35, w sieci właśnie zaprezentowano bardzo ciekawy pakiet stylistyczny. Przygotowała go brytyjska firma Artisan Vehicle Design, która wszystkie swoje elementy produkuje w Niemczech.

Tuner postanowił nadać nieco starszego wyglądu Nissanowi i zainspirował się poprzednią generacją Skyline, czyli R34. Efekt końcowy moim zdaniem wygląda naprawdę dobrze.

Nissan GT-R Artisan Vehicle Design
Na wizualizacjach wygląda to naprawdę obiecująco

Z seryjnego auta zdejmowane są wszystkie panele nadwozia, a następnie są one zastąpione elementami wykonanymi z włókna węglowego. Dość mocno zmienia to wizerunek Nissana GT-R.

Można tu zauważyć sporo stylistycznych nawiązań do generacji R34. Są prostokątne przednie reflektory, zupełnie nowe zderzaki, nieco inny kształt lamp z tyłu oraz nowa klapa bagażnika ze spojlerem.

Nissan GT-R Artisan Vehicle Design
Lakier Midnight Purple z gamy Skyline R34? Proszę bardzo!

Tuner pozwala klientowi na wybór jednego z wielu kolorów, w tym odcieni dostępnych oryginalnie w Nissanie Skyline R34. Zamawiający jest w stanie również zażyczyć sobie dowolną barwę lakieru.

Modyfikacje dotyczą również wnętrza, gdzie zawitały karbonowe fotele, zupełnie nowa deska rozdzielcza i boczki drzwi czy kierownica obszyta zamszem. Klient ma tu dowolność jeśli chodzi o kolorystykę.

Nissan GT-R Artisan Vehicle Design
Całkowicie nowe wnętrze wypełnione alcantarą i karbonem

Stylistyka to nie wszystko

Zmiany stylistyczne to nie wszystko. Artisan przeprowadza również sporo modyfikacji pod maską i klient może wybrać jeden z dwóch poziomów podniesienia mocy.

Wariant Track zapewnia wzrost potencjału jednostki napędowej do 811 koni mechanicznych, a opcja Ultimate powoduje podniesienie mocy do 1014 koni mechanicznych. Do tego dochodzi nowy układ hamulcowy, zawieszenie i opony.

Nissan GT-R Artisan Vehicle Design
Nissan GT-R Artisan Vehicle Design

Produkcja pakietów Artisan dla Nissana GT-R R35 ograniczona zostanie do 36 sztuk. Ceny oficjalnie nie ujawniono, ale mówi się o kwocie rzędu 1 800 000 złotych. Nie wiadomo, czy w tym zawarty jest seryjny GT-R.

Źródło: Artisan Vehicle Design, motofilm.pl