Polak pokonał wszystkich. Udało mu się kupić ostatni nowy egzemplarz Nissana GT-R w Europie

Polski salon Nissana Japan Motors z Krakowa dostał szansę sprzedaży wyjątkowego auta. Był to ostatni egzemplarz Nissana GT-R dostarczony na europejski rynek.

Szczęśliwym nabywcą auta w wersji Prestige T-Spec stał się biznesmen i wielki fan motoryzacji z Warszawy. Niedawno właśnie odebrał swoją „Godzillę”.

Nissan GT-R Prestige T-Spec
Nissan GT-R Prestige T-Spec

To koniec Nissana GT-R w Europie. “Godzilla” nie spełnia nowych norm, bo jest za głośna (wideo)

Samochód w tej wersji wyróżnia się kolorem lakieru Midnight Purple, wieloma karbonowymi dodatkami czy złotymi wstawkami w pokrywie silnika. Są też wyjątkowe felgi, karbonowo-ceramiczne hamulce oraz stosowne emblematy.

Pod maską pracuje oczywiście 3.8 litrowa jednostka V6 biturbo. Generuje ona moc 570 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 637 niutonometrów.

Nissan GT-R Prestige T-Spec
Nissan GT-R Prestige T-Spec

Auto z pewnością będzie cieszyło nabywcę swoimi osiągami. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 315 km/h.

Ten Nissan GT-R ma swój własny “generator piekła”. Ktoś tu zdecydowanie przesadził (wideo)

Auto w takiej konfiguracji wyceniono na 723 650 zł. Łącznie, od momentu wprowadzenia auta do produkcji w 2008 roku, na polskim rynku sprzedano ponad 200 egzemplarzy Nissana GT-R.