Francuski elektryk trafił na polski rynek. Oferuje 625 km zasięgu

Już od dzisiaj, czyli 14 grudnia 2023 roku, klienci marki Renault mogą składać swoje zamówienia na nowy elektryczny model. Scenic E-Tech miał swoja premierę we wrześniu.

Na polski rynek trafiły dwie wersje wyposażenia: techno oraz iconic. Zainteresowani mogą zdecydować się też na jeden z dwóch rozmiarów akumulatora: 60 kWh lub 87 kWh.

Decydując się na wariant comfort range 60 kWh otrzymujesz auto z silnikiem o mocy 170 koni mechanicznych i momencie obrotowym 280 niutonometrów. Zasięg wynosi 430 kilometrów (WLTP).

Renault Scenic E-Tech
Renault Scenic E-Tech
Renault Scenic E-Tech
Renault Scenic E-Tech

Wersja long range 87 kWh pozwala na przejechanie dużo większego dystansu, bo aż 625 kilometrów (WLTP). Kierowca skorzysta też z wyższej mocy wynoszącej 218 koni mechanicznych i 300 niutonometrów momentu obrotowego.

W przypadku baterii comfort range, maksymalna moc ładowania wynosi 130 kW. Większy akumulator long range da się naładować szybciej, korzystając z mocy do 150 kW.

Ile kosztuje elektryczne Renault Scenic E-Tech?

Cennik startuje od kwoty 202 900 złotych brutto. Właśnie tyle zapłacisz za Renault Scenic E-Tech techno comfort range, czyli z baterią 60 kWh i silnikiem o mocy 170 koni mechanicznych.

W wersji wyposażenia techno otrzymujesz w standardzie między innymi: 19-calowe felgi, 12-calowy ekran obsługujący system inforozrywki i nawigację, pompę ciepła, światła LED, dwustrefową klimatyzację czy kamerę cofania. Lista jest bardzo długa.

Renault Scenic E-Tech
Układ deski rozdzielczej znamy już z innych Renault
Renault Scenic E-Tech
Fotele z logo Alpine wyglądają bardzo efektownie

Renault Scenic E-Tech techno może być skonfigurowany również z baterią long range 87 kWh. Za auto z większym zasięgiem i wyższą mocą 218 koni mechanicznych zapłacisz co najmniej 219 900 złotych brutto.

Na szczycie oferty znajduje się wersja wyposażenia iconic. Jest ona dostępna tylko w wariancie long range i na takie auto trzeba wydać co najmniej 233 900 złotych brutto.

Lista wyposażenia standardowego poszerza się tutaj między innymi o 20-calowe felgi, tapicerkę wykonaną z materiału z recyklingu ze złotymi przeszyciami, 9-głośnikowy system audio Harman Kardon czy asystenta zmiany pasa ruchu.

Kiedy auta trafią na polskie drogi?

Konfigurując Renault Megane Scenic E-Tech możesz wybrać dwukolorowe malowanie nadwozia. Wiele opcji da się dokupić osobno, ale w ofercie znalazło się też kilka pakietów.

Przykładowo, za podgrzewaną kierownicę dopłacisz 800 złotych, a za szklany dach panoramiczny 7000 złotych. Spróbowałem skonfigurować najdroższy egzemplarz i udało się dobić do kwoty 252 300 złotych brutto.

Renault Scenic E-Tech
Tyle zapłacisz za wersję „full-wypas”

Zamówienia można składać już teraz u dilerów na terenie całego kraju. Pierwsi klienci odbiorą swoje elektryczne Renault pod koniec drugiego kwartału 2024 roku.

Źródło: Renault Polska, motofilm.pl