Alfa Romeo przygotowała zgadywankę. Dzięki niej znamy nazwę nowego SUV-a

Nie od dzisiaj wiadomo, że Alfa Romeo planuje poszerzenie oferty. Aktualnie możemy w salonie kupić tylko trzy modele: Giulia, Stelvio oraz najnowsze Tonale.

Już jakiś czas temu do sieci wyciekły grafiki, które mają przedstawiać sylwetkę nowego crossovera włoskiej marki. Rysunek pojawił się na zdjęciu ekranu wirtualnego kokpitu.

Alfa Romeo ma dla nas nowego SUV-a

Wszystko wskazuje na to, że będzie to doskonale znany nam Jeep Avenger w wydaniu Alfy Romeo. Auto segmentu B SUV skorzysta z płyty podłogowej eCMP2.

Mierzące około 420 centymetrów długości auto z pewnością będzie oferowane z napędem elektrycznym. Montaż tego samochodu realizowany będzie w Polsce, w fabryce w Tychach.

Pojawiają się głosy, że ma to być pierwszy model Alfy Romeo sprzedawany wyłącznie jako elektryk. Nie wykluczajmy jednak opcji dostępności tego modelu z napędem spalinowym.

Nowa Alfa Romeo SUV
Ujecie tyłu nie ma niestety najwyższej jakości

Podobnie sprawa wygląda w przypadku Jeepa Avengera. Platforma na to pozwala, więc do oferty dołączył wariant z silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 100 koni mechanicznych.

Elektryczna Alfa Romeo skorzysta z jednostki o mocy 156 koni mechanicznych, która zasilana będzie energią z baterii o pojemności 56 kWh. Możemy liczyć na zasięg około 400 kilometrów w cyklu miejskim.

Chyba właśnie poznaliśmy jego nazwę

Włoski producent umieścił w sieci krótką wideozapowiedź. W kadrze widzimy prawdopodobnie kawałek maski i błotnika oklejonych folią z nadrukowanym logo Alfy Romeo.

Na nagraniu pojawiają się cztery różne współrzędne i szybko zostały one rozszyfrowane. Jedna z nich wskazuje na przełęcz Brennero, zlokalizowaną na granicy włosko-austriackiej.

Przełęcz Brennero
Przełęcz Brennero

Jako że pozostałe SUV-y marki również noszą nazwę taką samą jak alpejskie przełęcze (Tonale i Stelvio), najprawdopodobniej najnowszy model będzie się nazywał Alfa Romeo Brennero.

Na oficjalne potwierdzenie tej informacji trzeba jeszcze trochę poczekać. Bardzo możliwe, że premiera odbędzie się jeszcze przed końcem 2023 roku.

Źródło: Alfa Romeo, motofilm.pl