5-drzwiowe Suzuki Jimny dostępne w Polsce. Wiem ile kosztuje

Już co najmniej od 2021 roku krążyły pogłoski na temat tego, że Suzuki planuje wprowadzenie do oferty 5-drzwiową wersję modelu Jimny. Na początku stycznia 2023 roku odbyła się oficjalna premiera tego auta.

Suzuki Jimny w wydaniu 3-drzwiowym jest obecne na polskim rynku od 2019 roku. Od samego początku samochód ten cieszył się sporym zainteresowaniem wśród klientów.

Dzielna terenówka świetnie radzi sobie na bezdrożach i do tego wygląda bardzo atrakcyjnie. Niestety, w związku z europejskimi normami, od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest tylko ciężarowa wersja Jimny.

Suzuki Jimny 3D
Suzuki Jimny 3D

Aby móc sprzedawać to auto zgodnie z przepisami, zdecydowano się na usunięcie tylnej kanapy i zamontowanie kratki. Za podstawową wersję Suzuki Jimny trzeba w Polsce zapłacić co najmniej 110 900 złotych brutto.

5-drzwiowe Suzuki Jimny dostępne w Polsce

5-drzwiowa odmiana tego Suzuki początkowo miała nie być w ogóle oferowana w Polsce. Sytuacja jednak nieco się zmieniła i w naszym kraju pojawił się prywatny importer, dzięki któremu większe Jimny pojawi się na polskich drogach.

Suzuki Jimny 5-drzwiowe
Suzuki Jimny 5D

Zajmuje się tym firma Iconic Motors, która daje Polakom możliwość zakupu chociażby Dodge RAM-a, Forda F-150 czy Hongqi E-HS9. Teraz do listy dołączyło 5-drzwiowa, japońska terenówka.

Jeśli jednak masz ochotę na zakup 5-drzwiowego Suzuki Jimny, musisz się przygotować na dość spory wydatek. Auto jest znacznie droższe od 3-drzwiowej wersji ciężarowej dostępnej oficjalnie w Polsce.

Suzuki Jimny 5D
Suzuki Jimny 5D

Polscy klienci mają do wyboru dwie wersje wyposażenia i dwie opcje skrzyni biegów. Najtańszą odmianą jest wariant GL z 5-biegowym manualem, za którego trzeba zapłacić co najmniej 163 900 złotych brutto.

Szukając samochodu z automatyczną skrzynią biegów, która w tym przypadku ma 4 przełożenia, należy się przygotować na wydatek 169 900 złotych brutto. Właśnie tyle kosztuje opcja GL AT.

W standardzie otrzymujesz tutaj stalowe felgi, manualną klimatyzację, kamerę cofania i 7-calowy ekran dotykowy SmartPlay Pro. Obsługuje on bezprzewodowo interfejs Apple CarPlay i Android Auto.

Suzuki Jimny 5D
Suzuki Jimny 5D

Bogatsza wersja wyposażenia, czyli GLX, również jest dostępna z manualem i automatem. Za auto z ręczną skrzynią zapłacisz 186 900 złotych brutto, a z 4-biegowym automatem 193 900 złotych brutto.

Tutaj lista wyposażenia wzbogaca się o automatyczną klimatyzację, reflektory LED ze spryskiwaczami, aluminiowe felgi, tempomat czy kierownicę obszytą skórą. Jest też większy, 9-calowy ekran systemu SmartPlay Pro+ i lepszy system audio.

Co pod maską?

Pod maską Suzuki Jimny pracuje 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra. Na wszystkie cztery koła trafia moc 105 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 134 niutonometry.

Zbiornik paliwa ma 40 litrów, a średnie zużycie paliwa oscyluje w granicach około 6 litrów na 100 kilometrów. Kierowca ma do dyspozycji bagażnik o pojemności od 211 do 332 litrów.

Co ciekawe, firma Iconic Motors jest w stanie sprowadzić dla Ciebie również 3-drzwiowe Jimny w wersji osobowej, czyli z czterema miejscami siedzącymi. Jest to jednak znacznie większy wydatek niż za ciężarową odmianę dostępną w salonie.

Suzuki Jimny Iconic Motors
Suzuki Jimny Iconic Motors

Cennik startuje od kwoty 159 900 złotych brutto i tutaj dostępna jest wyłącznie automatyczna skrzynia biegów. Do wyboru, oprócz wersji GL, dostępny jest jeszcze wariant GLX, za który trzeba zapłacić 169 900 złotych brutto.

Źródło: Iconic Motors, motofilm.pl