Za taki widok trzeba było zapłacić 20 milionów złotych. We wnętrzu Bugatti Bolide zamontowali “rury wydechowe”

Od publicznego zaprezentowania danego modelu samochodu do momentu wydania gotowego egzemplarza pierwszemu klientowi mija w niektórych przypadkach sporo czasu. Jednym z takich przykładów jest Bugatti Bolide.

Model ten, w wersji koncepcyjnej, zobaczyliśmy po raz pierwszy już pod koniec 2020 roku. Odbyła się wtedy premiera online, która momentalnie wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Bugatti Bolide
Bugatti Bolide w całej okazałości

Bugatti miało ochotę na stworzenie limitowanego auta wyścigowego, którym klienci nie będą mogli wyjechać na drogi publiczne. Bolide otrzymało napęd znany z Chirona i najlepszą dostępną technologię.

Tylko 40 egzemplarzy i cena z kosmosu

Produkcję ograniczono jedynie do 40 egzemplarzy i ogłoszono cenę startującą od 4 000 000 euro netto. Jak się okazało, wydanie około 20 milionów złotych na auto bez tablic rejestracyjnych nie zniechęciło klientów.

Dopiero w kwietniu 2023 roku Bugatti pokazało finalną wersję produkcyjną tego samochodu. Nie zmieniła się ona zbytnio w stosunku do konceptu i nadal robi ogromne wrażenie.

Bugatti Bolide
Jeden wielki element wykonany z karbonu

Całkiem niedawno mogłeś zobaczyć karbonowy monokok, na którym zbudowany jest ten model. Wykonany z włókna węglowego element spełnia wszelkie wymogi wyścigowe klasy LMH i LMDh.

Teraz, Francuzi pochwalili się zdjęciami finalnej wersji wnętrza Bugatti Bolide. Dzięki nim możesz się przekonać jak wygląda świat zza kierownicy auta wartego około 20 milionów złotych.

2024 Bugatti Bolide
Wyścigowa pozycja za kierownicą

Pozycja w wykonanych z karbonu kubełkowych fotelach przypomina bardziej leżącą niż siedzącą. Zupełnie tak samo, jak w prawdziwym bolidzie wyścigowym.

Właściciel będzie miał do dyspozycji prostokątną kierownicę z wieloma przełącznikami i przyciskami sterującymi ustawieniami auta. Tuż za nią umieszczono potrójny wyświetlacz wirtualnego kokpitu.

2024 Bugatti Bolide
Kierownica multifunkcyjna wykonana z najwyższej jakości materiałów
2024 Bugatti Bolide
Nawiewy w kształcie wydechu robią wrażenie

W centralnej części deski rozdzielczej pojawiły się cztery nawiewy imitujące końcówki układu wydechowego. Już na sam ich widok serce każdego miłośnika motoryzacji zaczyna bić szybciej.

Silnik Bugatti Bolide ma 4 turbosprężarki i pojemność 8.0 litrów

Tuż za plecami kierowcy zamontowany jest potężny silnik W16 o pojemności 8.0 litrów. Cztery turbosprężarki wydmuchują z niego 1600 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego.

Bugatti Bolide waży zaledwie 1450 kilogramów, więc nie ma tutaj mowy o niewystarczających osiągach. Producent przewiduje, że niemiecki tor Nurburgring uda się przejechać w 5 minut i 21 sekund.

Bugatti Bolide
2024 Bugatti Bolide

Dostawy pierwszych egzemplarzy do klientów powinny się rozpocząć w 2024 roku. Właściciele będą mogli liczyć na pełne wsparcie ze strony Bugatti i odpowiednie szkolenia przygotowujące ich do wykorzystania potencjału Bolide.

Źródło: Bugatti, motofilm.pl