To będzie nowy ulubiony dostawczak Polaków? Toyota wkracza do segmentu dużych vanów

Spora część Polaków decyduje się na zakup Toyoty. Te japońskie auta znajdują się w czołówce jeśli chodzi o liczbę sprzedaży na rynku samochodów nowych. Rodacy doceniają niezawodność, oszczędne silniki i stosunkowo niską cenę.

Wśród modeli Toyoty znajduje się również rodzina PROACE. Są to samochody dostawcze, bardzo często wykorzystywane przez przedsiębiorców. Teraz, Japończycy zaprezentowali kolejnego członka tej grupy.

2024 Toyota PROACE MAX
Elektryczny napęd w busie? Sprawdzi się jedynie na krótkich trasach

Fiat Ducato ze znaczkiem Toyoty?

W ofercie pojawiła się właśnie Toyota PROACE MAX. Większość osób z pewnością od razu zauważy, że jest to po prostu Fiat Ducato ze zmienionym emblematem.

PROACE MAX to nowość w segmencie dużych vanów. Klient ma możliwość zamówienia wariantu, który najbardziej mu odpowiada. Do wyboru jest sześć konfiguracji: dwa rozstawy osi, trzy długości nadwozia i trzy wysokości przestrzeni ładunkowej.

2024 Toyota PROACE MAX
Długość i wysokość nadwozia można dostosować do potrzeb firmy

Najbardziej pojemna kombinacja może się pochwalić przestrzenią ładunkową aż 17 metrów sześciennych. Toyota podkreśla, że to najlepszy wynik w tym segmencie.

Oprócz standardowego vana, klient może zamówić również tak zwaną „brygadówkę” z podwójną kabiną, platformę do zabudowy, czy wywrotkę w wersji jedno- lub trzykierunkowej.

Toyota PROACE MAX wyłącznie z napędem elektrycznym

Toyota PROACE MAX dostępna jest z napędem elektrycznym. Zbyt wielu szczegółów jeszcze nie podano, ale akumulator ma oferować zasięg do 420 kilometrów (WLTP).

2024 Toyota PROACE CITY
Mniejsze modele również przeszły facelifting

Oprócz wprowadzenia nowego modelu, modernizację przeszły mniejsze dostawcze Toyoty. PROACE i PROACE CITY delikatnie zmieniły się stylistycznie, a ich bezemisyjny napęd zapewnia teraz od 20 do 50 kilometrów większy zasięg.

W ofercie Toyota Professional znalazło się też miejsce dla Toyoty Hilux Hybrid 48V. Pickup pozwala na przewiezienie ładunku o masie 1400 kilogramów i pociągnięcie 1000-kilogramowej przyczepy.

2024 Toyota Professional Hilux Hybrid 48V
Toyota Hilux w wersji potrafiącej znieść jeszcze cięższe warunki pracy

Niestety, polski importer nie przedstawił jeszcze daty wprowadzenia nowych pozycji do oferty. Nie udostępniono również jeszcze cennika, który będzie obowiązywał w salonach.

Źródło: Toyota, motofilm.pl