Stylistyką nie zachwyca, ale osiągami już tak. Mansory Venatus S ma 900 KM i rozpędza się do 325 km/h.

Firmy tuningowe aktualizują swoją ofertę, gdy producenci samochodów wprowadzają do sprzedaży zmodernizowaną wersję danego modelu. Gdy na rynku pojawiło się Lamborghini Urus S oraz Performante, do sklepu Mansory musiała wskoczyć nowa pozycja.

Oto Mansory Venatus S, czyli odświeżona wersja znanego nam już pakietu. Jest ona dostępna dla klientów posiadających wspomniane wyżej warianty Urusa po faceliftingu.

Lamborghini Urus Mansory Venatus S
Dwukolorowe malowanie nie każdemu przypadnie do gustu

Tuner nieco przeprojektował wygląd przedniej i tylnej części nadwozia, która jest przyozdobiona elementami wykonanymi z włókna węglowego. Dorzucono również nowy spojler dachowy, który jest dostępny w dwóch wariantach.

Limitowana edycja Mansory Venatus S z karbonowym dachem

Na początku dostępna będzie też limitowana wersja Launch Edition. Powstanie tylko 9 egzemplarzy takiego Venatusa S, w których dach wykonany z karbonu jest standardem.

Zaprezentowany na zdjęciach przykład to pierwszy z dziewięciu samochodów. Płynnie przechodzące z czerni do turkusu malowanie nadwozia z pewnością nie każdemu się spodoba.

Lamborghini Urus Mansory Venatus S
Wszechobecny karbon i potężne felgi w rozmiarze 24 cali
Lamborghini Urus Mansory Venatus S
Wnętrze bardzo dokładnie obszyto skórą i oklejono karbonem

Wewnątrz również zapanowały te dwa kolory, ale oczywiście klient może dowolnie wybrać konfigurację według swojego gustu. Mansory daje tutaj niemal całkowitą dowolność.

Potężna moc pod maską

Lamborghini Urus S oraz Performante skrywają pod maską 4.0 litrowy silnik V8. W seryjnym wydaniu generuje on 666 koni mechanicznych oraz 850 niutonometrów.

Mansory zadziałało również pod maską i osiągnęło imponujące wyniki. Kierowca ma teraz do dyspozycji moc 900 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1100 niutonometrów.

Taki przyrost pozwolił na skrócenie czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h z 3,3 do 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna wzrosła natomiast z 305 km/h do 325 km/h.

Lamborghini Urus Mansory Venatus S
Gdy jeden duży spojler to za mało

O przenoszenie tego potencjału na asfalt dbają opony w rozmiarze 295/30 z przodu oraz 355/25 z tyłu. Felgi są przeogromne, gdyż mają średnicę aż 24 cali.

Niebawem Mansory będzie musiało ponownie zabrać się do pracy przy tym modelu Lamborghini. Włosi już szykują dla swoich klientów wersję z napędem hybrydowym typu plug-in.

Źródło: Mansory, motofilm.pl