Lamborghini Urus Performante (2022) oficjalnie. Ma 666 KM i robi “setkę” w 3,3 sekundy (wideo)

Długo czekaliśmy na ten moment. Teraz nareszcie oficjalnie możemy poznać nowy wariant najlepiej sprzedającego się modelu Lamborghini w historii. Mowa oczywiście o Urusie.

Włosi przygotowali dla nas wariant Performante, o którym już wcześniej wspomnieliśmy. Teraz jednak mamy pełną informację prasową, która potwierdza to, co wiedzieliśmy do tej pory.

Lamborghini Urus Performante już prawie bez tajemnic! Wiemy sporo o nowej wersji SUV-a

Zacznijmy od zewnątrz. Na pierwszy rzut oka widzimy nową maskę i delikatnie przemodelowany zderzak. Lamborghini postawiło na jeszcze szersze skorzystanie z karbonu. Urus Performante ma najwięcej elementów z tego materiału w klasie.

Lamborghini Urus Performante
Lamborghini Urus Performante

Patrząc z profilu zauważysz obniżone o 20 milimetrów zawieszenie, oraz o 25 milimetrów dłuższe nadwozie. Inżynierowie postanowili też zwiększyć o 16 milimetrów rozstaw kół.

Z tyłu również mamy nowy zderzak, karbonowy dyfuzor, oraz układ wydechowy Akrapovic, który teraz jest obecny na liście standardowego wyposażenia. Pojawił się też nowy spojler na dachu, który zwiększa docisk tylnej osi o 38% względem Urusa.

A co pod maską? Tutaj nadal mamy do czynienia z 4.0 litrowym silnikiem V8. Podwójnie turbodoładowana jednostka generuje teraz 666 koni mechanicznych oraz 850 niutonometrów momentu obrotowego.

Lamborghini Urus Performante
Lamborghini Urus Performante

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h skrócił się z 3,6 do 3,3 sekundy. Prędkość maksymalna to 306 km/h. Urus Performante jest lżejszy od standardowego modelu o 47 kilogramów.

Teraz do wyboru pojawił się również nowy tryb jazdy RALLY. Ma on umożliwić wyjazd na tory szutrowe, gdzie docenimy pełen potencjał włoskiego SUV-a.

Lamborghini Urus Performante
Lamborghini Urus Performante

Lamborghini zmiażdżyło rekord Bentleya. Nowy Urus najszybszym SUV-em na Pikes Peak (wideo)

Pierwsze egzemplarze Lamborghini Urusa Performante trafią do klientów jeszcze przed końcem 2022 roku. Cena w Europie zaczyna się od 218 487 euro netto, czyli od około 1 040 000 złotych.