Lamborghini zmiażdżyło rekord Bentleya. Nowy Urus najszybszym SUV-em na Pikes Peak (wideo)

Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy zobaczyć dwa nowe warianty Lamborghini Urusa. Włoski producent pochwalił się właśnie, że jeden z nich jest obecnie najszybszym SUV-em świata.

Chodzi o pobicie rekordu czasu przejazdu legendarnej trasy Pikes Peak w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory, w kategorii SUV królował tam Bentley Bentayga. Brytyjczykom udało się ustanowić najlepszy rezultat w 2018 roku.

Bentley Bentayga EWB oficjalnie. Inteligentne fotele sprawdzą, czy jest Ci komfortowo (wideo)

Teraz, korzystając z Urusa w wersji najprawdopodobniej nazwanej EVO, Włosi dosłownie zmiażdżyli poprzedni wynik. Lamborghini pokonało 20-kilometrową trasę, liczącą 156 zakrętów w 10 minut i 32 sekundy. To aż o 17 sekund szybciej niż Bentley.

Lamborghini Urus EVO Pikes Peak
Lamborghini Urus EVO Pikes Peak

Nadal nie wiemy jeszcze jakie zmiany zaszły względem znanego nam do tej pory Urusa. Z tego co udało się nam zauważyć na nagraniu, nadal mamy do czynienia z 4.0 litrowym silnikiem V8, nadal bez wsparcia hybrydy.

Na karoserii pojawiło się kilka nowych elementów aerodynamicznych, być może auto jest trochę lżejsze, a kierowca ma do dyspozycji więcej niż 650 koni mechanicznych i 850 niutonometrów.

O wszystkim dowiemy się już wkrótce. Oficjalnie nie podano jeszcze daty premiery odświeżonego Urusa, ale zgadujemy, że będzie to 21 sierpnia, podczas imprezy Pebble Beach: Concours d’elegance w Los Angeles.

Lamborghini Urus EVO Pikes Peak
Lamborghini Urus EVO Pikes Peak

Urus to najlepiej sprzedające się Lamborghini. “Do oferty wpadną dwa nowe warianty” (wideo)

Oprócz Urusa EVO poznamy wtedy również wariant z napędem hybrydowym typu plug-in. Będzie to kolejny świetny ruch w kierunku jeszcze mocniejszego poprawienia wyników sprzedaży.