Chciał odebrać Rolls-Royce Spectre jako pierwszy w kraju. “Musiałem kupić dwa egzemplarze”

Rolls-Royce Spectre, czyli pierwszy model tej marki z napędem elektrycznym, został pokazany światu już ponad rok temu, bo w październiku 2022 roku. Dopiero pod koniec czerwca 2023 roku miałem okazję zobaczyć go po raz pierwszy na żywo.

Aktualnie rozpoczęły się dostawy pierwszych egzemplarzy do klientów. Póki co otrzymają je ci, którzy zdecydowali się na zamówienie tego modelu już na samym początku.

Rolls-Royce Spectre cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Momentalnie pojawiło się naprawdę spore zainteresowanie luksusowym autem elektrycznym. Obecnie ustawiła się tak długa kolejka, że klient zamawiający auto dzisiaj poczeka na nie nawet około dwóch lat.

Oto pierwszy elektryczny Rolls-Royce. Spectre ma 585 KM i zapewnia 520 km zasięgu (wideo)

Są takie osoby, które zawsze starają się mieć coś jako pierwsi. Takie podejście ma chociażby Michael Fux, znany kolekcjoner samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Posiada on aktualnie około 100 aut.

Wśród nich są również pojazdy Rolls-Royce i nie są to „byle jakie” egzemplarze. Każdy z nich został skomponowany w bardzo niespotykanym stylu. Niektóre posiadają nawet unikatowe kolory, których nie znajdziesz na żadnym innym aucie tej marki.

Zamawiając elektryczny model Spectre, również nie mogło się obyć bez długiej sesji specyfikacji, podczas której dobrano kolorystykę, detale i materiały. Niestety, na tak nietypowo skonfigurowane auto trzeba poczekać trochę dłużej.

Michael Fux chciał jednak być jednocześnie osobą, która jako pierwsza odebrała Rolls-Royce’a Spectre w swoim kraju. Postanowił więc… zamówić drugi egzemplarz. Taki, którego specyfikacja nie wydłuża czasu produkcji.

U dilera Rolls-Royce’a w Miami właśnie odbyło się wręczenie kluczyków do pierwszego elektrycznego Rolls’a na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak widać na zdjęciach, konfiguracja faktycznie nie jest „imponująca”.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Mamy tu do czynienia z szarym lakierem, szarą skórzaną tapicerką i chromowanymi felgami. Wszystko zostało rozświetlone jedynie pomarańczowymi akcentami wewnątrz i na zewnątrz.

Na drugi egzemplarz Spectre Michael będzie musiał poczekać do końca 2024 roku. Do tej pory zdąży doskonale poznać elektryczne luksusowe coupe, w którym z pewnością panuje niesamowita cisza podczas jazdy.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Wysokie osiągi, świetny zasięg i kompletna cisza

Rolls-Royce Spectre napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 585 koni mechanicznych. Napęd na cztery koła pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Deklarowane średnie zużycie energii elektrycznej to 24 kWh/100 km, dzięki czemu teoretyczny zasięg wynosi do 520 kilometrów (WLTP). Bateria ma pojemność 102 kWh.

Koszt zakupu Spectre w Stanach Zjednoczonych startuje od około 420 000 dolarów, czyli 1 800 000 złotych. Przy odpowiedniej konfiguracji z pewnością przekroczymy 2 000 000 złotych.

Źródło: motor1.com / Cars For You