Wielka zmiana na kluczowym stanowisku w Rolls-Royce. “Dzięki niemu sprzedaż wzrosła 6-krotnie”

Marka Rolls-Royce znana jest na całym świecie i to nie tylko wśród miłośników motoryzacji. Jest to producent samochodów luksusowych na najwyższym poziomie.

Właśnie ogłoszono wielkie zmiany w zarządzie. Z funkcji CEO zrezygnował właśnie Torsten Müller-Ötvös. Będzie zajmował swoje dotychczasowe stanowisko tylko do 30 listopada 2023 roku.

Rolls-Royce CEO
Rolls-Royce CEO

Torsten stał się prezesem marki w 2010 roku i zajmował to miejsce przez 14 lat. Od momentu założenia marki w 1904 roku nie było osoby, która dłużej była CEO Rolls-Royce’a.

„Kierowanie Rolls-Roycem przez prawie 14 lat było dla mnie największym przywilejem i przyjemnością w życiu zawodowym. Doprowadzenie firmy i jej światowej klasy pracowników do dzisiejszej pozycji, na szczycie branży luksusowej, było niezwykłą przygodą. Jestem dumny z roli, jaką odegrałem wraz z moim wyjątkowym zespołem, mającą znaczący wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii i w globalne uznanie zdolności Wielkiej Brytanii do wytwarzania najlepszych na świecie produktów luksusowych.” – powiedział Torsten Müller-Ötvös

W tym okresie udało się ponad 6-krotnie zwiększyć liczbę sprzedawanych rocznie samochodów. W 2010 roku auta marki Rolls-Royce znajdowały około 1000 klientów rocznie, a w 2022 roku było to już ponad 6000.

Zmienił się też nieco profil klienta marki Rolls-Royce. W 2010 roku średni wiek nabywców tych samochodów wynosił 56 lat, a średnia cena auta oscylowała w granicach 1 150 000 złotych.

Obecnie, Rolls-Royce przyciąga młodszych klientów, których średni wiek to 43 lata. Sprzedawane są też niemal dwukrotnie droższe samochody ze średnią ceną około 2 300 000 złotych.

Jesteśmy przekonani, że liczba ta będzie rosła. Szczególnie po wprowadzeniu do oferty pierwszego w pełni elektrycznego modelu Spectre, który powoli pojawia się na rynku.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Od 1 grudnia 2023 roku rolę CEO Rolls-Royce zajmie Chris Brownridge. Do tej pory zajmuje on stanowisko CEO BMW w Wielkiej Brytanii, gdzie przez około 30 lat nabrał mnóstwo doświadczenia.

„Jestem zaszczycony moją nową nominacją. Zaproszenie do kierowania tą wspaniałą brytyjską marką w tak kluczowym momencie jej długiej i niezwykłej historii to niezwykły przywilej. Rolls-Royce to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, pożądanych i wpływowych marek na świecie i doskonale zdaję sobie sprawę z ogromnej sympatii i szacunku, jakim cieszy się ta marka. To hołd dla jej wspaniałych produktów, bliskich relacji, jakie utrzymuje z klientami, a przede wszystkim dla wyjątkowego zespołu, do którego mam zamiar dołączyć. Jestem również świadomy niesamowitego dziedzictwa, którego jesteśmy dumnymi opiekunami, i że wszystko, co robimy, opiera się na tym wyjątkowym dziedzictwie i wzbogaca je. Mam szczęście, że mogłem śledzić Torstena jako dyrektora generalnego. Dzięki jego wizji i ambicjom związanym z marką na przestrzeni 14 lat Rolls-Royce ma dziś wyjątkowo silną pozycję i jest pełen pewności co do przyszłości. Jestem absolutnie zachwycony możliwością bycia częścią historii Rolls‑Royce’a i nie mogę się doczekać, aby podjąć wyzwania i możliwości, które stoją przed nami wszystkimi.” – powiedział Chris Brownridge

Rozpoczął on swoją pracę w BMW w 1995 roku jako student. Na jego ścieżce kariery pojawiały się takie stanowiska jak regionalny dyrektor MINI w Wielkiej Brytanii i Irlandii, czy dyrektora sprzedaży BMW w Wielkiej Brytanii.

Mamy nadzieję, że na nowym stanowisku wykaże się profesjonalizmem i pozwoli brytyjskiej marce na dalszy rozwój. Wierzymy, że Rolls-Royce trafił w dobre ręce.