Marka Rolls-Royce świętuje rekordowy rok 2022. Każdego dnia sprzedali 16 aut

Rolls Royce pochwalił się właśnie wynikami, jakie udało im się uzyskać w ubiegłym, 2022 roku. Jak się okazuje, ostatnie 12 miesięcy pozwoliło na odnotowanie rekordu. W 2022 roku udało się sprzedać aż 6021 samochodów na całym świecie. Jest to o 8 procent lepszy wynik, niż w roku 2021. Można więc przyjąć, że średnio, każdego dnia na nowego Rolls-Royce’a decydowało się 16 klientów.

Rolls-Royce Phantom Series II EWB
Rolls-Royce Phantom Series II EWB

Doskonale wiemy, że każdy z egzemplarzy Rolls-Royce jest indywidualnie konfigurowany. W 2022 roku jednak rekordowa liczba klientów zdecydowała się na jeszcze wyższy poziom personalizacji w dziale Bespoke.

Najwięcej nowych zamówień wpłynęło ze Stanów Zjednoczonych, drugie miejsce zajęły Chiny, a na trzecim miejscu podium uplasowała się Europa, gdzie najlepszymi wynikami mogą się pochwalić Brytyjczycy oraz Niemcy.

Rolls-Royce Cullinan Inspired by Fashion
Rolls-Royce Cullinan Inspired by Fashion

Najnowszy model Rolls-Royce, czyli w pełni elektryczne coupe o nazwie Spectre, również zostało docenione przez klientów. Mimo premiery, która odbyła się dopiero w październiku, producent nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania.

Pierwsze auta mają trafić do klientów już w czwartym kwartale 2023 roku. Producent planuje przebudować całą ofertę na auta tylko i wyłącznie elektryczne. Stanie się tak do 2030 roku.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Wielki sukces przypadkowo zbiega się z 20-stą rocznicą rozpoczęcia działalności Domu Rolls-Royce w Goodwood. Miejsce to pozwoliło na stworzenie 150 nowych miejsc pracy. Obecnie w Goodwood zatrudnianych jest aż 2500 osób.

Życzymy marce Rolls-Royce kolejnych sukcesów. Jak widać, nie na wszystkich ogólnoświatowy kryzys robi wrażenie i niektórzy nadal potrafią osiągać świetne wyniki.