To najszybszy Mercedes Klasy S w historii. Wszyscy zwrócili uwagę na jedną rzecz

Naturalną rzeczą jest fakt, że każda kolejna generacja danego modelu powinna być lepsza od poprzedniej. Jednym z aspektów, którym można to zweryfikować, są oczywiście osiągi.

Autor załączonego nagrania wideo postanowił sprawdzić, czy nowy Mercedes Klasy S w topowej odmianie AMG faktycznie jest najszybszą wersją tej limuzyny w historii. Parametry układu napędowego wyglądają obiecująco.

Mercedes-AMG S 63 E Performance 4MATIC+ jest hybrydą typu plug-in. Pod maską ukryto podwójnie turbodoładowaną jednostkę V8 o pojemności 4.0 litrów i mocy 612 koni mechanicznych.

Mercedes-AMG S 63 E Performance
Mercedes-AMG S 63 E Performance

Wspomaga ją silnik elektryczny, dzięki czemu kierowca ma do dyspozycji łącznie 802 konie mechaniczne oraz 1430 niutonometrów momentu obrotowego. To wszystko trafia na cztery koła za pośrednictwem 9-stopniowej przekładni AMG Speedshift MCT 9G.

Producent obiecuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Jest to wynik o 0,2 sekundy lepszy, niż w przypadku Mercedesa-AMG S 63 generacji W222.

Autor załączonego nagrania wideo postanowił to zweryfikować korzystając z urządzenia do pomiarów. Działa ono w oparciu o sygnał GPS, więc wyniki są bardzo wiarygodne.

Mercedes-AMG S 63 E Performance
Mercedes-AMG S 63 E Performance

Niestety, najlepszym rezultatem, jaki udało mu się uzyskać, jest 3,51 sekundy. To dokładnie tyle samo, co w przypadku poprzedniej generacji S 63. Najwidoczniej, w momencie pomiaru nie panowały idealne warunki.

Coś się zepsuło?

Osoby komentujące nagranie od razu zauważyły jedną rzecz. Podczas korzystania z procedury startu, dźwięk w kabinie jest bardzo nieprzyjemny. Sztucznie podbijane z głośników brzmienie silnika jest fatalne.

Pod maską pracuje wielka jednostka V8 o pojemności 4.0 litrów, a niestety mimo tego Mercedes zdecydował się na zastosowanie takiego systemu. Można to było zrobić chyba nieco lepiej.

W polskich salonach Mercedesa cena Klasy S w wydaniu AMG S 63 E Performance 4MATIC+ startuje od 1 066 000 złotych brutto. To ponad dwukrotnie więcej niż za najtańszą odmianę S 350 d kosztującą 509 800 złotych.