Tesla zamyka trzeci kwartał 2023 świetnym wynikiem. Cybertruck za chwilę u klientów

Tesla Cybertruck to chyba najbardziej wyczekiwany model tej marki. Przy okazji przedstawienia wyników finansowych za trzeci kwartał 2023 roku, producent ujawnił w końcu kilka istotnych szczegółów.

Elektrycznego pickupa o, delikatnie mówiąc, dziwnej stylistyce, można zamawiać już od bardzo dawna. Wystarczy zarezerwować auto na stronie producenta, wpłacając 100 dolarów zaliczki.

Tesla Cybertruck zamówienie
Tesla Cybertruck zamówienie

Konfiguracja własnego egzemplarza nastąpi dopiero w momencie, w którym zbliży się moment produkcji. Klient może również w odpowiednim momencie zrezygnować z zakupu i zaliczka zostanie mu zwrócona.

Tesla Cybertruck – dostawy ruszają wkrótce

Ta długo wyczekiwana chwila najwidoczniej nadejdzie już wkrótce. Elon Musk poinformował właśnie, że dostawy pierwszych egzemplarzy ruszą już 30 listopada 2023 roku.

Nie wiemy jak wiele sztuk zostanie do tej pory zbudowanych. Wiemy natomiast, jak poważne plany wobec Cybertrucka ma Tesla. Rocznie zamierzają produkować aż 125 000 sztuk rocznie, czyli ponad 340 dziennie.

Tesla Cybertruck Concept
Tesla Cybertruck Concept

Dokładne szczegóły techniczne Tesli Cybertruck nadal nie są niestety znane. Wiemy jedynie, że auto będzie w stanie pociągnąć przyczepę o masie ponad 6300 kilogramów, a ładowność przekroczy 1500 kilogramów.

Nie wiemy jak dużą mocą będą się legitymowały silniki. Auto ma być w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,1 sekundy. Widzieliśmy już tego elektrycznego pickupa w akcji.

Tak przyspiesza Tesla Cybertruck. “Kierowca pokazał potęge elektryka na światłach”

Na pokładzie ma się znaleźć architektura 800V, a akumulator złożony będzie z baterii typu 4680. Przewidywany zasięg na jednym ładowaniu to ponad 800 kilometrów.

Jestem bardzo ciekawy jaka będzie finalna cena tego auta i czy pojawi się ten model w Europie. Tutaj również z pewnością znalazłby wielu miłośników.

Tesla Cybertruck Concept
Tesla Cybertruck Concept

Znakomite wyniki Tesli

Przez pierwsze 9 miesięcy 2023 roku Tesla wyprodukowała 430 488 egzemplarzy swoich samochodów. Do klientów dostarczono natomiast aż 435 059 aut.

Najpopularniejsze okazały się te najtańsze auta, czyli Model 3 oraz Y. Dostarczono je w liczbie łącznie aż 419 059 sztuk, czyli są zdecydowaną większością całej produkcji.

Źródło: Tesla