Tak przyspiesza Tesla Cybertruck. Kierowca pokazał potęgę elektryka na światłach

Tesla bardzo długo wstrzymuje się z premierą najbardziej ekscytującego modelu. Elektryczny pickup Cybertruck powinien chyba już niebawem zadebiutować na rynku.

W sieci pojawia się coraz więcej zdjęć i nagrań z udziałem tego bardzo dziwnie wyglądającego pojazdu. My nadal nie możemy zrozumieć jego stylistyki, która przypomina auto narysowane przez 4-latka w przeszkolu.

Osiągi Bugatti Chirona za mniej niż 500 000 złotych. Wszystkie supersamochody miękną, gdy ta Tesla wjeżdża na autostradę (wideo)

Autor załączonego filmu miał okazję zobaczyć prototyp Tesli Cybertruck w akcji na drodze publicznej. Pracownik amerykańskiej firmy zabrał auto na przejażdżkę.

Tesla Cybertruck Concept
Tesla Cybertruck Concept

Na jednym ze skrzyżowań postanowił wykorzystać ogromną moc silników elektrycznych. Producent oficjalnie mówi jedynie o przyspieszeniu od 0 do 96 km/h w 2,9 sekundy.

Patrząc na nagranie jesteśmy w stanie w to uwierzyć. Tesla Cybertruck wystrzeliła do przodu jak z procy, zostawiając autora filmu daleko w tyle. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaką mocą będzie dysponował ten model.

Trafiliśmy też na ujęcia prezentujące wnętrze nowego modelu Tesli. Widzimy na nim wielki ekran dotykowy z nowym układem systemu inforozrywki i ciekawy kształt kierownicy.

Imponujący jest szklany dach, który ma ogromną powierzchnię. Oprócz tego można zauważyć dwie ładowarki indukcyjne i ośmiokątne uchwyty na kubki. Z pewnością przydatne będą podwójne osłony przeciwsłoneczne.

Mamy nadzieję, że w końcu masa klientów doczeka się momentu odbioru swojego Cybertrucka. Aby go zarezerwować wystarczy zapłacić zaliczkę w wysokości 100 dolarów (ok. 440 zł).

Konfiguracja zamówionego egzemplarza zostanie przeprowadzona dopiero w momencie zbliżania się do rozpoczęcia produkcji. Kiedy to nastąpi? Tego jeszcze oficjalnie nie wiemy.

Tesla Cybertruck Concept
Tesla Cybertruck Concept

Tesla Cybertruck została też niedawno przyłapana w SpaceX StarBase w Teksasie. Ciągnęła ona na przyczepie wielki silnik rakietowy. Bardzo możliwe, że kręcono ujęcia do reklamy, co mogłoby oznaczać, że premiera auta jest tuż za rogiem.