Ten samochód elektryczny możesz ładować za darmo przez lata. “Pierwsi Polacy złożyli zamówienia”

Rimac Nevera należy zdecydowanie do listy najbardziej emocjonujących samochodów ostatnich lat. Ten samochód elektryczny imponuje osiągami i co rusz zaskakuje kolejnymi osiągnięciami.

Całkiem niedawno, za kierownicą tego chorwackiego auta udało się pobić aż 23 rekordy jednego dnia. Jest to najszybszy produkcyjny samochód elektryczny na świecie.

Rimac Nevera rekordy
Rimac Nevera rekordy

Wejść w jego posiadanie może tylko 150 osób. Jeden z pierwszych egzemplarzy został w grudniu 2022 roku odebrany przez Mistrza Świata Formuły 1 – Nico Rosberga.

Auto wyposażone jest w cztery silniki elektryczne, które generują łącznie 1914 koni mechanicznych i 2360 niutonometrów. Oficjalny czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to 1,81 sekundy, a od 0 do 400 km/h – 21,3 sekundy.

Kupiłeś Rimaca? Ładujesz za darmo!

W sieci właśnie pojawiła się bardzo ciekawa informacja dla klientów. Dla osób, które były skłonne wydać około 9 milionów złotych na 1 ze 150 egzemplarzy tego superszybkiego elektryka.

Rimac podpisał umowę z firmą Ionity, która posiada sieć szybkich ładowarek w całej europie. Każda osoba, która kupi Neverę, otrzyma kartę, z której będzie mogła na nich korzystać.

Rimac Nevera
Rimac Nevera

Przez pierwsze osiem lat użytkowania auta, ładowanie będzie zupełnie darmowe. Nie ma żadnego limitu dotyczącego liczby podłączeń czy pobranych kilowatogodzin. Hulaj dusza, ładuj ile chcesz! Aż przez osiem lat!

Całkiem niedawno jeden z egzemplarzy demo Rimaca Nevery trafił do Polski. Potencjalni klienci mogli się tym autem przejechać po ulicach Katowic i Warszawy.

Rimac Nevera “narobił zadymę” w Katowicach. “Wkrótce zjadą pierwsze egzemplarze dla polskich klientów” (wideo)

Już wkrótce podobno mają się odbyć dostawy egzemplarzy zamówionych już wcześniej przez naszych rodaków. Mamy nadzieję, że na polskich ulicach pojawi się kilka sztuk.

Ionity mapa Polska
Ionity mapa Polska

Ładowarki Ionity znajdują się w naszym kraju aktualnie w 9 lokalizacjach i łącznie jest to 26 złączy CCS oferujących ładowanie z mocą 350 kW. W budowie są stacje w kolejnych pięciu miejscach.