Tak wygląda nowa Skoda Superb 2024. Pod maską mocny Diesel, którego pokochają Polacy

Dzieli nas już bardzo niewiele czasu do momentu premiery kolejnej generacji bardzo popularnego wśród Polaków samochodu. 2 listopada 2023 roku zostanie nam zaprezentowana nowa Skoda Superb.

Czesi są dość świeżo po innym bardzo istotnym debiucie. Kilka tygodni wcześniej pokazano drugie wcielenie największego SUV-a z oferty, czyli Skody Kodiaq.

Nowa Skoda Superb bez tajemnic

Producenci coraz częściej próbują wrzucać do sieci różnego rodzaju „zajawki” i zapraszać dziennikarzy na jazdy jeszcze zamaskowanymi prototypami. Wtedy możemy zobaczyć oficjalne zdjęcia nowego modelu w takiej formie.

Ujawnianych jest też dość sporo informacji, chociażby dotyczących napędu czy rozmiarów pojazdu. O Skodzie Superb również wiemy już całkiem dużo istotnych rzeczy.

Nowa Skoda Superb (2023) jest jeszcze większa. Wersja PHEV zapewni 100 km zasięgu EV (wideo)

Przede wszystkim, w odróżnieniu od nowego Volkswagena Passata, z którym Superb dzieli technologię, Skoda dostępna będzie w dwóch wersjach nadwozia. Klient może wybrać między liftbackiem a kombi.

Nowy Superb jest nieco większy od poprzednika, więc użytkownicy skorzystają z jeszcze pokaźniejszej przestrzeni. Pojemność bagażnika w wersji liftback to 645 litrów, a w odmianie kombi – 690 litrów.

2024 Skoda Superb Kombi
2024 Skoda Superb Kombi
2024 Skoda Superb Kombi
2024 Skoda Superb Kombi

Mocne silniki do wyboru

Klienci będą mieli całkiem szeroki wybór jednostek napędowych. Oprócz silników benzynowych nie zabraknie uwielbianych przez Polaków Diesli. Po raz pierwszy zobaczymy też Superba z hybrydą typu plug-in.

Ofertę otworzy benzynowa miękka hybryda 1.5 eTSI o mocy 150 koni mechanicznych, a tuż obok niej zobaczysz Diesla 2.0 TDI o tej samej mocy. Miłośnicy nieco wyższych parametrów skuszą się na 2.0 litrowe jednostki TSI o mocy 204 lub 265 koni mechanicznych, albo na 193-konne 2.0 TDI.

Skoda pochwaliła się zdjęciami wnętrza nowego Superba i Kodiaqa. Są pokrętła z wyświetlaczami i nowa dźwignia zmiany biegów

Bardzo interesującą wersją jest hybryda plug-in, której sercem jest benzynowy silnik 1.5. Kierowca otrzyma do dyspozycji łącznie 204 koni mechanicznych.

Bateria pozwoli na przejechanie około 100 kilometrów w trybie bezemisyjnym. Będziemy w stanie ją naładować z mocą do 50 kW, więc korzystanie z szybkich stacji będzie miało sens.

2024 Skoda Superb Liftback
2024 Skoda Superb Liftback
2024 Skoda Superb Liftback
2024 Skoda Superb Liftback

Teraz, podobnie jak w przypadku Kodiaqa, Skoda pochwaliła się kilkoma szkicami. Mają nam one pomóc w wyobrażeniu sobie finalnego wyglądu nowego Superba.

Wystarczy się uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości. Oficjalna premiera odbędzie się 2 listopada 2023 roku. Samochody trafią na rynek w pierwszym kwartale 2024 roku.