Produkują najpopularniejsze SUV-y w Polsce. Teraz zbudują luksusowego minivana. Tak wygląda wnętrze

Już 12 listopada 2023 roku Szwedzi pokażą światu zupełnie nowy model, którego w ofercie Volvo jeszcze nigdy nie było. Odbędzie się wtedy premiera samochodu noszącego nazwę EM90.

To luksusowy minivan, o którym wiemy już całkiem sporo. Samochód został wyposażony w napęd elektryczny, zapożyczony z chińskiego bliźniaka marki Zeekr, należącej do koncernu Geely.

2024 Volvo EM90
2024 Volvo EM90

Najmocniejsze Volvo w historii

Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale w topowej wersji możemy się spodziewać napędu na wszystkie koła o mocy 544 koni mechanicznych. Energia będzie natomiast magazynowana w akumulatorze o pojemności 140 kWh, co zapewni zasięg 822 kilometrów (WLTP).

Volvo EM90 być może będzie dostępne również w nieco tańszym wydaniu. Tam powinniśmy zobaczyć 272-konny napęd na jedną oś i nieco mniejszą baterię o pojemności 116 kWh. Taki układ pozwoli na przejechanie do 702 kilometrów (WLTP).

2024 Volvo EM90
2024 Volvo EM90

Szwedzki producent ujawnił już kilka zdjęć pokazujących detale nowego modelu. Dzięki tym fotografiom mogliśmy poznać nową sygnaturę świetlną, która wygląda imponująco.

Elektryczny minivan od Volvo z zasięgiem jak SUV z Dieslem. Tak mocnego auta jeszcze nie mieli

Chwilę później, czego mogliśmy się spodziewać, w sieci pojawiły się zdjęcia Volvo EM90 bez kamuflażu. Niestety dość często taki przeciek jest realizowany przez chiński urząd patentowy.

Teraz pojawiło się jeszcze kilka zdjęć, których nie powinniśmy jeszcze zobaczyć. Tym razem są to oficjalne fotografie ukazujące nie tylko wygląd nadwozia, ale również wnętrze.

2024 Volvo EM90
2024 Volvo EM90

Widzimy na nich bardzo masywne i komfortowo wyglądające dwa fotele w drugim rzędzie. Każdy z nich posiada osobny stolik i najprawdopodobniej głośniki w zagłówkach.

Podróżowanie tak luksusowym minivanem z pewnością będzie należało do bardzo przyjemnych czynności. Na desce rozdzielczej widzimy ogromny ekran dotykowy, a tuż przed nim „lewitującą” konsolę centralną.

2024 Volvo EM90
2024 Volvo EM90

Jaka konkurencja dla Volvo EM90?

Zapowiada się bardzo interesujący model, który będzie konkurował z takimi autami jak hybrydowy Lexus LM czy elektryczny Maxus Mifa9. Jestem bardzo ciekawy jak będzie się prezentował polski cennik Volvo.

Na więcej informacji musimy jeszcze trochę poczekać. Oficjalna premiera Volvo EM90 zaplanowana jest na dzień 12 listopada 2023 roku.

Źródło: instagram.com/roadcar19