Elektryczny minivan od Volvo z zasięgiem jak SUV z Dieslem. Tak mocnego auta jeszcze nie mieli

Oferta modeli Volvo jest bardzo przejrzysta i od wielu lat wygląda bardzo podobnie. Teraz, w związku z przechodzeniem na elektromobilność, pojawi się kilka nowości.

Poznaliśmy już modele EX30 oraz EX90, czyli w pełni elektryczne SUV-y. Już niebawem wkroczą one na polski rynek i jesteśmy przekonani, że pojawi się ich mnóstwo na drogach. A szczególnie bardzo atrakcyjnego cenowo EX30.

Takiego modelu jeszcze nie było

Nie jest to natomiast wszystko, co przygotowano na rok 2023. Wkrótce, bo 12 listopada, czeka nas premiera modelu, którego jeszcze nigdy nie było w ofercie marki Volvo.

Volvo EM90
Volvo EM90

Samochód oznaczony symbolem EM90 to sporych rozmiarów minivan z napędem elektrycznym. Volvo właśnie udostępniło kilka kolejnych zdjęć, na których możemy zobaczyć kilka szczegółów stylistycznych.

Widzimy pełną sygnaturę świetlną, która jest bardzo efektowna. Z tyłu widzimy duże pionowe i poziome pasy LED, które będą uzupełnione podświetlonym napisem VOLVO.

Volvo EM90
Volvo EM90

Z przodu mamy reflektory z charakterystycznym wzorem w kształcie litery T. Do tego zdecydowano się zastosować iluminację logo marki w grillu.

Volvo jest własnością koncernu Geely, który w swojej ofercie posiada również producenta aut Zeekr. W jego ofercie znajduje się model 009, który najprawdopodobniej posłużył jako baza do powstania Volvo EM90.

Możemy się więc spodziewać mocy nawet 544 koni mechanicznych, generowanej przez dwa silniki elektryczne. Imponujący ma być również zasięg tego rodzinnego auta.

Tak wygląda zupełnie nowy model Volvo. Elektryczny minivan EM90 może zapewnić ponad 800 kilometrów zasięgu

Zeekr 009 korzysta z baterii o pojemności aż 140 kWh. Zapewnia ona możliwość przejechania na jednym ładowaniu nawet 822 kilometrów (WLTP).

Może i rzadziej trzeba będzie zjeżdżać by podłączyć się do gniazdka, ale uzupełnienie tak dużego akumulatora, szczególnie w polskich warunkach, może trochę potrwać. Korzystanie z ładowarki o mocy mniejszej niż 150 kW będzie dość uciążliwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Volvo Cars (@volvocars)