Tak wygląda zupełnie nowy model Volvo. Elektryczny minivan EM90 może zapewnić ponad 800 kilometrów zasięgu

Całkiem niedawno, Volvo wrzuciło do sieci tajemniczą zapowiedź zupełnie nowego modelu. Jego premiera ma się odbyć dopiero 12 listopada 2023 roku, ale my już teraz wiemy, jak może on się prezentować.

Szwedzki producent chce zawojować w segmencie minivanów, oczywiście w wydaniu z napędem elektrycznym. Nowy projekt Volvo będzie nosił nazwę EM90.

Takiego samochodu Volvo jeszcze nie było w ofercie. Szwedzi zapowiedzieli zupełnie nowy model EM90 (wideo)

Na oficjalnym nagraniu mogliśmy zobaczyć samochód bez kamuflażu, ale tylko i wyłącznie od góry, na ujęciu z drona. W oczy rzuciło się natomiast już kilka szczegółów.

Widzimy na pewno, że auto posiada parę przesuwanych drzwi po bokach, które znacznie ułatwią dostęp do tylnej części kabiny. Jest też podświetlany napis VOLVO na tylnej klapie.

Zeekr 009
Zeekr 009

Każda tego typu zapowiedź od razu zmusza do pracy grafików komputerowych. Wykorzystują oni swoje umiejętności i wyobraźnię, aby zwizualizować nam nowy model jeszcze przed premierą.

Nie inaczej jest w przypadku nowego, elektrycznego Volvo EM90. Autor załączonych ilustracji, ukrywający się pod pseudonimem sugardesign_1, wykonał kawał dobrej roboty.

Za bazę do powstania renderingu posłużył inny samochód produkowany przez koncern Geely, który jest właścicielem Volvo. Mowa tutaj o Zeekr 009, czyli elektrycznym minivanie, który jest już dostępny na rynku chińskim.

Zeekr 009
Zeekr 009

Grafik postanowił go lekko przeprojektować, stosując charakterystyczne dla Volvo elementy. Pojawił się więc nowy grill, zderzak, oświetlenie i felgi.

Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby faktycznie były to jedyne zmiany pozwalające na odróżnienie Volvo EM90 od Zeekr 009. Tak czy siak, zapowiada się bardzo atrakcyjny samochód.

Jeśli zastosowana zostanie ta sama technologia, to możemy liczyć na baterię o pojemności 116 lub 140 kWh. Właśnie takie akumulatory dostępne są w chińskim aucie i pozwalają one na przejechanie odpowiednio 702 lub 822 kilometrów (WLTP).

W obu przypadkach mamy do czynienia z silnikiem elektrycznym o mocy 544 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 686 niutonometrów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,5 sekundy.

Zeekr 009
Zeekr 009

Wszystkiego dowiemy się oficjalnie już niedługo, bo 12 listopada 2023 roku. Póki co, jedynym konkurentem z napędem elektrycznym na naszym rynku jest chyba Maxus MIFA9.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sugarchow (@sugardesign_1)