Takiego samochodu Volvo jeszcze nie było w ofercie. Szwedzi zapowiedzieli zupełnie nowy model EM90 (wideo)

Wielu fanów marki Volvo chyba nadal jest w szoku w związku z najnowszą zapowiedzią tego szwedzkiego producenta. Jeszcze w tym roku ma zadebiutować zupełnie nowy model.

Będzie on nosił nazwę EM90 i jest niczym innym jak elektrycznym minivanem. Takiego samochodu w ofercie jeszcze nie było i Szwedzi mają wielką nadzieję na sukces.

Póki co, producent pokazał nam tylko krótką zapowiedź wideo, na której możemy zobaczyć auto z perspektywy lotu ptaka. Oficjalna premiera odbędzie się dopiero 12 listopada 2023 roku.

To, co udaje się zauważyć, to wielkie drzwi przesuwane po obu stronach nadwozia i duży panoramiczny dach. Jest też podświetlany napis VOLVO na tylnej klapie.

Bardzo możliwe, że producent zaproponuje kilka wariantów ustawienia foteli wewnątrz. Być może pojawią się wersje z 3 rzędami foteli, oraz jedna, bardzo luksusowa, z zaledwie dwoma siedzeniami z tyłu.

Byłby to kolejny konkurent dla aut takich jak Maxus MIFA9 czy Lexus LM 350h. Tego typu luksusowe minivany zaczynają się coraz częściej pojawiać na europejskim rynku.

Człon „E” w nazwie nowego Volvo oznacza, że mamy do czynienia z napędem w pełni elektrycznym. Według pewnych doniesień, samochód ma bazować na tej samej platformie co Zeekr 009, czyli minivan jednej z marek należących do Geely – właściciela Volvo.

W przypadku wspomnianego wyżej samochodu, kierowca ma do dyspozycji dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 544 koni mechanicznych. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby w Volvo pojawił się identyczny zestaw.

Na więcej szczegółów i fotografii tego auta musimy jeszcze chwilę poczekać. Oficjalna premiera nowego Volvo EM90 zaplanowana została na 12 listopada 2023 roku.