Po takie hybrydowe Renault ustawiłaby się bardzo długa kolejka. Niestety, nigdy to nie nastąpi

Tworząc samochód koncepcyjny, każdy producent chce się popisać swoimi możliwościami. Niestety, bardzo często finalny produkt nie jest już tak efektowny jak pojazd, który mogłeś oglądać na targach czy zdjęciach w sieci.

Czasami nawet trudno nam uwierzyć, że doskonale nam znana marka zdecydowała się na zaprojektowanie czegoś tak szalonego. Właśnie takie odczucie mam w przypadku nowego konceptu od Renault.

Francuzi postanowili zaproponować nam hybrydowego pickupa, którego wygląd aż „krzyczy”, że auto jest w stanie pokonać naprawdę trudne przeszkody. Całość prezentuje się naprawdę bardzo imponująco.

2024 Renault Niagara Concept
2024 Renault Niagara Concept

To Renault wygląda genialnie!

Renault Niagara Concept, bo taką nazwę nosi pojazd widoczny na zdjęciach, niestety nie pojawi się nigdy w ofercie tej francuskiej marki. Wielu klientów może się poczuć oszukanych.

Koncept zaprezentowany w Brazylii ma być zlepkiem modeli, które wkrótce pojawią się na rynkach pozaeuropejskich. Niagara to po prostu popis projektantów Renault.

2024 Renault Niagara Concept
2024 Renault Niagara Concept

Widzimy w nim nowy język stylistyczny, który niebawem zostanie zaaplikowany do samochodów oferowanych poza Europą. Takich aut ma być aż osiem i pojawią się one do 2027 roku.

Mamy tu bardzo szeroki grill z ciekawie wkomponowanymi reflektorami i oświetleniem LED do jazdy dziennej. Z tyłu natomiast pojawił się wąski pasek przebiegający przez całą szerokość nadwozia.

Oto nowe Renault Scenic! Będziesz mógł bezkarnie jeździć z prędkością maksymalną. Rząd pozwala, policja nie wystawi mandatu

Zabrakło charakterystycznego logo w kształcie rombu w przedniej części nadwozia. Zostało ono zastąpione wyświetlaczem LED prezentującym nazwę marki Renault.

2024 Renault Niagara Concept
2024 Renault Niagara Concept

Cały samochód posiada bardzo duży prześwit, terenowe opony i sporo elementów ułatwiających jazdę po bezdrożach. Jest mnóstwo haków, uchwytów i dodatkowego oświetlenia na dachu.

Nowa platforma, hybrydowy napęd

Ważnym elementem Niagara Concept jest modułowa płyta podłogowa. Będzie ona stosowana w modelach różnej wielkości i z kilkoma wersjami układu napędowego.

W przypadku konceptu. Silnik benzynowy napędzający przednie koła współpracuje z jednostką elektryczną umieszczoną na tylnej osi.

2024 Renault Niagara Concept
2024 Renault Niagara Concept

Pozostaje mieć nadzieję, że Renault zmieni zdanie i rozważy stworzenie produkcyjnej wersji tego konceptu. Wydaje mi się, że w Europie taki pickup cieszyłby się sporym zainteresowaniem. Szczególnie z tą wyjątkową stylistyką.

Źródło: Renault