Nie posłuchał partnerki i zapobiegł tragedii. “Brawo dla kierowcy. Z tą panią bym się pożegnał” (wideo)

Złe zabezpieczenie przewożonego samochodem ładunku jest przyczyną wielu bardzo niebezpiecznych sytuacji. Kierowcy niestety dość często popełniają ten błąd.

Zazwyczaj słyszymy tłumaczenie, że ktoś jedzie „niedaleko”. Żaden dystans, który mamy do pokonania, nie pozwala nam na zlekceważenie kwestii bezpieczeństwa.

Niezabezpieczony ładunek spadł z naczepy na A4. “Scena jak z Oszukać Przeznaczenie” (wideo)

Musimy być przekonani, że elementy, które przewozimy, nie wypadną z auta czy przyczepki. Niestety, świadkiem takiej sytuacji był autor załączonego nagrania wideo.

Podczas jazdy zauważył, że na przeciwnym pasie ruchu leży wielka deska. Musiała ona wypaść z przyczepki podpiętej do któregoś z samochodów. Autor był świadkiem niebezpiecznej sytuacji, w której kierowca w ostatnim momencie uniknął najechania na przedmiot.

Metalowy przedmiot spadł z naczepy do auta przez szybę. “Nie miała szans na reakcję” (wideo)

Podjęta została decyzja o zawróceniu i przeniesieniu przeszkody z jezdni na pobocze. Na szczęście, mężczyzna nie uległ namowom kobiety siedzącej na miejscu pasażera, która nalegała aby to zignorować i pojechać dalej. Komentujący nagranie nie zostawili na niej suchej nitki.

3 komentarze do “Nie posłuchał partnerki i zapobiegł tragedii. “Brawo dla kierowcy. Z tą panią bym się pożegnał” (wideo)”

    • Oczywiście, bo 'mordercy’ siedzą co 50m w lasach, na środku niczego, polując na kierowców, którzy się zatrzymują, codziennie ginie średnio 1000 osób przez takie zatrzymywanie się.. Wcale nie tak, że kierowcy taką deskę potrafią pociągnąć nawet 1km w jedną stronę-wystrzał takiego badziewia potrafi nawet zabić potencjalnego grzybiarza czy pieszego idącego wzdłuż drogi. Kierowcy są zobowiązani do usunięcia przeszkody z drogi, nie przejeżdżania po niej. Faktem jest, że ściągnąć ją powinni ci kierowcy, których nagrywający minął, jednak wciąż-jest bohaterem dla innych uczestników ruchu, którym uratował nie tylko samochody, ale również i [w skrajnych przypadkach] życie.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz