Czy powstanie Tesla Model 3 Plaid? W sieci pojawiły się tajemnicze informacje

Tesla bardzo prężnie się rozwija i wciąż osiąga świetne wyniki sprzedaży. Jestem przekonany, że po wprowadzeniu do oferty Modelu 3 po faceliftingu, rezultaty te będą jeszcze lepsze.

Wersja nosząca nazwę Highland zadebiutowała na początku września 2023 roku. Producent zaprezentował wiele nowości, ale nie pochwalił się szczegółami dotyczącymi napędu.

Nowa Tesla Model 3 (2024). Nikt nie spodziewał się dodatkowego ekranu i świateł a’la Skoda. “Tak tanio jeszcze nie było” (wideo)

Będzie Tesla Model 3 Plaid?

Internauci dotarli do dokumentów które sugerują, że wkrótce pojawi się nowy, bardzo szybki wariant Tesli Model 3. W jednej z instrukcji pojawiła się interesująca grafika.

Widzimy na nim fragment tylnej klapy Tesli Model 3, na której znajduje się napis DUAL MOTOR i charakterystyczna prostokątna naklejka. Takie oznaczenie stosuje się w topowych odmianach Modelu S i X, czyli Plaid.

Jestem więc ciekawy, czy pomimo zaprzeczeń Elona Muska w ofercie pojawi się Tesla Model 3 Plaid? Czy jest to błąd w dokumencie? Czy taki emblemat pojawi się na Tesli Model 3 Performance?

Na wyjaśnienie musimy oczywiście jeszcze trochę poczekać. Póki co, w ofercie pojawiły się jedynie dwie, podstawowe odmiany tego samochodu. Co ciekawe, auto dostępne jest jedynie w Europie i Azji.

Za podstawową Teslę Model 3 z jednym silnikiem musimy w Polsce zapłacić co najmniej 205 990 złotych. Taki egzemplarz zapewnia zasięg 513 kilometrów (WLTP) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwające 6,1 sekundy.

Tesla Model 3 FL 2023 cennik PL
Tesla Model 3 FL 2023 cennik PL

Droższa odmiana to Tesla Model 3 Long Range. Tutaj mamy większą baterię i dwa silniki, które pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy. Teoretyczny zasięg to aż 629 kilometrów, a cena startuje od 240 990 złotych.

Model 3 Performance poprzedniej generacji daje kierowcy do dyspozycji 534 konie mechaniczne i potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Bardzo możliwe, że to auto w nowym wydaniu będzie jeszcze szybsze.