BMW M3 walczy z Teslą i Nio. Spalinówka niezastąpiona w jednej z konkurencji (wideo)

Pojedynki samochodów spalinowych z elektrycznymi zawsze wzbudzają sporo emocji. Kibicują im miłośnicy obu rodzajów napędu chcący się przekonać, które auto będzie najszybsze.

W wyścigu pokazanym na załączonym nagraniu wzięły udział aż trzy pojazdy. Dwa z nich napędzane są bezemisyjnymi silnikami zasilanymi prądem, a jedno starym, dobrym, benzynowym 3.0.

Dwa z obecnych tam aut są Ci z pewnością już doskonale znane. Pierwszym z nich jest Tesla Model 3 Performance, która oferuje napęd na wszystkie koła i moc 534 koni mechanicznych.

Spalinowe BMW M3 vs. dwa elektryki

Tuż obok możesz zobaczyć spalinowego przeciwnika w postaci BMW M3 Competition. Turbodoładowany silnik R6 o pojemności 3.0 litrów przekazuje na cztery koła moc 510 koni mechanicznych.

Warto od razu zaznaczyć, że BMW jest niemal dwukrotnie droższe w zakupie niż elektryczna Tesla. Za M3 Competition xDrive trzeba zapłacić co najmniej 485 000 złotych.

Niedostępna już w ofercie Tesla Model 3 Performance kosztowała około 269 000 złotych, ale dało się ją kupić z ogromnym rabatem. Pojawiały się oferty sprzedaży za 208 000 złotych.

Ostatni zawodnik nie jest jeszcze tak dobrze znany, ale wydaje mi się, że wkrótce będzie o nim dużo głośniej. To samochód chińskiej marki Nio, a dokładniej model ET5.

Samochód ten oferuje moc 490 koni mechanicznych i napęd na wszystkie koła. W Polsce to auto można kupić już za 244 000 złotych brutto z baterią 75 kWh w abonamencie za 799 złotych miesięcznie.

Kierowcy przeprowadzili szereg pojedynków, zarówno ze startu zatrzymanego jak i z rolki. Udało się nawet wykonać wyścig na biegu wstecznym, w którym spalinowe auto zostawiło elektryki daleko w tyle.