Volkswagen ma dość dominacji Tesli. Wzięli części z Porsche 911, żeby następcą Arteona pokonać Teslę Model 3 Performance (wideo)

W kwietniu 2023 roku Volkswagen pokazał nam zupełnie nowy elektryczny model. Volkswagen ID.7 uznawany jest za elektrycznego następcę Passata i Arteona.

Niedawno poznaliśmy polski cennik tego samochodu. U naszych lokalnych dilerów przyjdzie nam zapłacić co najmniej 284 290 złotych za podstawowy wariant ID.7 Pro.

Oto polski cennik “elektrycznego następcy Volkswagena Passata”. Na podstawę ID.7 Pro przygotuj prawie 3 stówy

W przyszłości mają do oferty dołączyć odmiany Pro S oraz GTX, ale bardzo możliwe, że to nie wszystko na co stać Volkswagena. Właśnie zaprezentowano dość interesujący koncept.

Volkswagen ID.X Performance
Volkswagen ID.X Performance
Volkswagen ID.X Performance
Volkswagen ID.X Performance

Oto Volkswagen ID.X Performance, czyli „wyczynowa” odmiana ID.7. Z zewnątrz auto wyróżnia się nowymi zderzakami, poszerzonymi nadkolami i ogromnym spojlerem na klapie bagażnika.

Części z Porsche załatwiły sprawę

Możemy zauważyć również felgi zapożyczone prosto z Porsche 911. Co ciekawe, nie jest to jedyny element podwędzony z magazynów w Stuttgarcie-Zuffenhausen.

Otwierając drzwi nie zobaczymy standardowej kanapy oraz foteli z masażem. Wewnątrz ID.X Performance zamontowano cztery sportowe kubełki, również z Porsche 911. Wygląda to dość ciekawie.

Volkswagen ID.X Performance
Volkswagen ID.X Performance fot. Autowizja
Volkswagen ID.X Performance
Volkswagen ID.X Performance

Interesująco prezentują się również parametry. Mamy tu dwa silniki elektryczne, które łącznie generują 558 koni mechanicznych. Napęd na wszystkie koła pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy.

Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 200 km/h, a na pokładzie znajdują się akumulatory o pojemności 77 kWh netto. Powinniśmy się więc spodziewać zasięgu w okolicach 500 kilometrów.

Należy oczywiście pamiętać, że jest to tylko wersja koncepcyjna. Jeśli więc tego typu wariant trafi do produkcji seryjnej, to parametry te mogą się nieco różnić.