Tak brzmi “polskie” Bugatti Chiron. “Pani na przejściu musiała być w szoku, gdy to zobaczyła” (wideo)

W naszym kraju możemy spotkać coraz więcej naprawdę wyjątkowych samochodów. Polacy inwestują olbrzymie pieniądze w swoje garaże, dzięki czemu na drogach częściej będziemy widywali unikatowe auta egzotyczne.

Pomaga w tym również obecność oficjalnych przedstawicielstw ekskluzywnych marek. Bez problemu można już w Polsce kupić auto z logo Koenigsegg, Bugatti czy Pagani.

Polacy kupili Bugatti Chiron Super Sport i Koenigsegga Jesko za ponad 30 mln zł z podatkami. “Polskie blaszki i 480 km/h”

W Katowicach pojawiło się ostatnio kilka bardzo drogich wozów, które mocno będą przyciągały wzrok na ulicach. Jednym z takich aut jest czarne Bugatti Chiron w wersji Pur Sport.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Auto zostało zarejestrowane na polskich tablicach, co bardzo cieszy oko. Gratulujemy właścicielowi sukcesu, bo zakup samochodu takiego pokroju to nie lada wyczyn.

Cena bazowego egzemplarza Chirona Pur Sport startuje od 3 800 000 euro, czyli ponad 17 000 000 złotych. I jest to kwota netto, do której należy doliczyć bardzo wysokie podatki.

Jest to też oczywiście świetna inwestycja, gdyż takie limitowane Bugatti będzie w przyszłości zyskiwało na wartości. Na świecie jeździ tylko 60 egzemplarzy wersji Pur Sport.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Wariant ten wyróżnia się między innymi stałym spojlerem w tylnej części nadwozia, wlotami w przednich błotnikach i wyjątkowymi felgami. Zastosowano też sporo zmian mechanicznych, aby auto jak najszybciej pokonywało zakręty.

Jest to wersja, w której skupiono się na sprawnej jeździe po torze wyścigowym. Stąd zmienione przełożenia skrzyni biegów, lekki układ wydechowy wydrukowany w 3D z tytanu i o około 50 kilogramów niższa masa własna.

Za napęd odpowiada oczywiście poczwórnie turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8.0 litrów, który w tym przypadku kręci się wyżej, bo do 6900 obrotów na minutę. Kierowca ma do dyspozycji 1500 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Jest to najlepiej przyspieszający wariant Chirona, bo sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 2,3 sekundy. Prędkość maksymalna jest natomiast niższa niż w pozostałych wersjach. Ograniczono ją elektronicznie do 350 km/h.

Bugatti chwali się światu Chironem sprzedanym w Polsce. “Nasz rodak kupił wyjątkową wersję”

Ogromny silnik wydaje bardzo charakterystyczny dźwięk, który przyprawia o ciarki już nawet na niskich obrotach. Jego próbkę możesz usłyszeć na załączonym nagraniu wideo.

Zdjęcie główne: Krystian Ficek – facebook.com/groups/686266095147960