Szwajcar wpakował potężny spojler do Tesli Model 3. “Skutki uboczne po bliskim spotkaniu z Porsche 911 GT3 RS” (wideo)

Samochody sportowe zazwyczaj posiadają bardzo imponujące elementy aerodynamiczne. Jednym z najnowszych aut, które robi pod tym względem ogromne wrażenie, jest Porsche 911 GT3 RS.

Rozmiar tylnego skrzydła jednych przyprawia o zawroty głowy, u innych natomiast wzbudza podziw. Nie jest to oczywiście tylko element stylistyczny, a w pełni funkcjonalny.

Odważyłbyś się jeździć różowym Porsche 911 GT3 RS? “Ta konfiguracja to petarda” (wideo)

Bardzo możliwe, że nowe Porsche 911 GT3 RS było inspiracją dla właściciela Tesli Model 3, którą zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Gość postanowił delikatnie zmodyfikować swojego elektryka.

Na tylnej klapie bagażnika pojawił się wielki spojler. Swoim rozmiarem może on konkurować ze skrzydłem obecnym we wspomnianym wyżej niemieckim samochodzie sportowym.

Porsche 911 GT3 RS 992
Porsche 911 GT3 RS 992

Jesteśmy ciekawi, czy kierowca elektryka ma pojęcie, że dodatkowy docisk skutecznie zmniejszy zasięg w jego aucie. Zaburzenia aerodynamiki sprawiają, że zużycie energii z pewnością jest teraz większe.

Na klapie widzimy napis DUAL MOTOR. Jest to więc Tesla Model 3 wyposażona w dwa silniki elektryczne, które zapewniają napęd na wszystkie cztery koła.

Kierowca ma do dyspozycji moc 440 koni mechanicznych i 493 niutonometry momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 233 km/h.

Nowa Tesla Model 3 (2024). Nikt nie spodziewał się dodatkowego ekranu i świateł a’la Skoda. “Tak tanio jeszcze nie było” (wideo)

Na pokładzie znajduje się akumulator o pojemności 79 kWh, który zapewnia teoretyczny zasięg ponad 600 kilometrów. Z dodatkowym spojlerem z pewnością będzie to nieco mniej.