Stukali się kieliszkami, żeby nagrać nowy dźwięk kierunkowskazów. “Wielu klientów pewnie nawet tego nie zauważy”

Dla wielu producentów samochodów dbałość o szczegóły jest bardzo ważna. Są jednak marki, które mocno się na tym tle wyróżniają i tworzą naprawdę wyjątkowe modele.

Jedną z takich firm jest Rolls-Royce. Produkują oni jedne z najbardziej luksusowych samochodów na świecie. Każdy, nawet jeśli nie interesuje się motoryzacją, kojarzy nazwę tej marki.

Całkiem niedawno byliśmy świadkami premiery zupełnie nowego modelu. Rolls-Royce Spectre to pierwszy w pełni elektryczny samochód, który narobi sporo zamieszania na rynku.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Nastała kompletna cisza

Brak „hałasującego” silnika V12 i jeszcze lepsza izolacja, którą zapewnia obecność baterii w podłodze, sprawią, że będzie to jeden z najlepiej wyciszonych samochodów jakie znamy. Niektórzy mogli się już o tym przekonać.

Rolls-Royce Spectre wyposażony jest w dwa silniki elektryczne. Łącznie produkują one 585 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Bateria ma pojemność 102 kWh, co powinno zapewnić zasięg 520 kilometrów (WLTP). Średnie zużycie energii w cyklu mieszanym ma wynosić około 22,5 kWh/100 km.

Producent podczas projektowania tego modelu zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Sami mieliśmy już okazję zobaczyć go z bliska, ale tego detalu nie byliśmy w stanie zauważyć.

Pierwszy elektryczny Rolls-Royce zawitał nad Wisłą. Po Spectre ustawiła się długa kolejka

Jak się okazuje, Rolls-Royce zaprojektował nawet w szczególny sposób dźwięk kierunkowskazów. Brzmienie to ma być połączeniem „brzdęku” metalowych kratek nawiewu ze „stukaniem” kryształowych kieliszków.

Na załączonym nagraniu wideo możesz posłuchać jak to brzmi. Niektórzy z pewnością nawet nie zauważą jakiejś większej różnicy, ale mimo tego Rolls-Royce postanowił zrobić coś unikalnego nawet w tej kwestii.

Rolls-Royce Spectre
Rolls-Royce Spectre

Elektryczny model Spectre cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Obecnie utworzyła się już długa kolejka i czas oczekiwania wynosi około dwóch lat.

Oficjalnie nie znamy polskiej ceny Rolls-Royce’a Spectre. U naszych zachodnich sąsiadów, czyli w Niemczech, startuje ona od około 1 400 000 złotych netto.

@throttlehouse

The new Rolls-Royce Spectre has an Easter Egg #fyp #foryoupage #luxury #rollsroyce

♬ original sound – Throttle House