Oto nowa generacja samochodu który dobrze znasz. Nie, nie jest to ani Skoda, ani Audi, ani Volvo

Już niebawem powinniśmy zobaczyć zupełnie nową generację jednego z niezbyt popularnych modeli marki BMW. W sieci pojawiła się właśnie zapowiedź, która zdradza nam całkiem sporo.

Mamy tutaj na myśli drugie wcielenie najmniejszego SUV-a z oferty, czyli BMW X2. Nowy model przeszedł kompletną rewolucję i szykuje się naprawdę interesujący wóz.

Mnóstwo zmian

Producent pokazał nam jedynie kontury z przodu i z profilu auta. Dzięki nim możemy się dowiedzieć, że całkowicie zmieniła się bryła tego samochodu.

BMW X2 nie będzie już klasycznym SUV-em, tylko autem z nadwoziem w stylu coupe. Dołączy zatem do doskonale nam znanych modeli takich jak X4 czy X6.

2024 BMW X2 zapowiedź
2024 BMW X2 zapowiedź

Mamy nadzieję, że zabieg ten sprawi iż w salonach BMW pojawi się większa liczba klientów zainteresowanych zakupem tego modelu. Póki co, zapowiada się obiecująco.

Z kilku źródeł otrzymaliśmy informację, że nowe BMW X2 prezentuje się naprawdę nieźle. Kilku pracowników BMW miało już okazję być na zamkniętej prezentacji.

BMW X2 będzie też najwidoczniej najtańszym i najmniejszym modelem wyposażonym w podświetlane nerki. To rozwiązanie nie odpowiada każdemu, ale na szczęście da się to wyłączyć.

Jeśli chodzi o podwozie, BMW X2 skorzysta z tej samej płyty, na której zbudowano model X1. Oznacza to, że w ofercie znajdziemy silniki 3-cylindrowe 1.5 i 4-cylindrowe 2.0.

Tak mało nie “palił” nam jeszcze żaden samochód elektryczny. Realny zasięg na baterii BMW iX1 zaskakuje

Jest też oczywiście ogromna szansa na w pełni elektryczne warianty iX2. Topowa wersja benzynowa X2 M35i xDrive zapewni moc 300 koni mechanicznych i 400 niutonometrów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez BMW (@bmw)