Podróbka Porsche Macana za mniej niż 50 tysięcy złotych (wideo)

Oryginalne produkty ekskluzywnych marek zazwyczaj są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dotyczy to praktycznie wszystkich przedmiotów, od elektroniki, przez zegarki, aż po samochody.

Mistrzami w kopiowaniu i produkcji różnego rodzaju „replik” są Chińczycy. Z pewnością już słyszałeś o ich możliwościach sprzedawania rzeczy bardzo przypominających oryginał.

Są też oczywiście przykłady, gdzie od razu widać, że coś jest nie tak. Jednym z nich jest elektryczny samochód, który zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Chińczycy postanowili zrobić niewielkich rozmiarów SUV-a, który idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Samochodem tym zmieścisz się w każdym miejscu parkingowym.

Auto kosztuje zaledwie 35 000 złotych, ale producent zaprojektował karoserię tak, aby przypominała ona bardzo drogie Porsche. Można się więc poczuć „wyjątkowo”.

Osoby, które nie interesują się motoryzacją, być może nawet dadzą się nabrać. O ile nie podejdą bliżej do auta i nie zauważą jaki znaczek pojawił się na masce.

Napis „Power” zamiast Porsche

Herb z daleka przypomina ten, z którego korzysta Porsche. Z bliska wygląda on jednak „nieco inaczej”. Napis POWER i grafika osiołka ze Shreka nie wzbudzają zaufania.

logo power
logo power

Tylny pas świetlny do złudzenia przypomina ten, który znamy z Porsche Macana. Nad nim zdecydowano się natomiast umieścić emblemat „911 MINI”. Zupełnie do niczego to nie pasuje.

To nie jedyny tak ekskluzywny produkt tej chińskiej firmy. Na załączonym nagraniu możesz zobaczyć ich stoisko wystawione na targach. Projektanci inspirowali się również między innymi pojazdami marek Maserati, Aston Martin czy Land Rover.