Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain (2023) oficjalnie. Pneumatyczne zawieszenie i napęd 4MATIC w standardzie (wideo)

Nowa generacja Mercedesa Klasy E zadebiutowała w kwietniu 2023 roku. Chwilę później, bo w czerwcu, producent pochwalił się bardziej praktyczną odmianą kombi.

Klasa E została mocno naszpikowana elektroniką i różnego rodzaju bajerami. Z pewnością żaden z pasażerów nie będzie się nudził podczas jazdy, a kierowca nie odczuje zmęczenia po przejechaniu setek kilometrów.

Teraz, do gamy Mercedesa Klasy E dołączyła jeszcze jedna odmiana. Oto uterenowione kombi noszące dobrze znaną nam już nazwę All-Terrain. To odpowiednik wariantu Allroad w Audi.

Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain
Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain

Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain wyróżnia się z zewnątrz plastikowymi poszerzeniami nadkoli i nieco innym grillem z przodu. Są też nowe zderzaki i osłony podwozia.

W Polsce auto dostępne będzie w trzech wersjach napędowych: E 220 d (197 KM), E 300 de (313 KM) oraz E 450 (381 KM). Wszystkie oczywiście wyposażone są w napęd na cztery koła 4MATIC.

Wariant E 450 wyposażony jest w 3.0 litrowy silnik R6. Pozwala on na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona jest do zaledwie 210 km/h.

Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain
Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain

W standardzie mamy pneumatyczne zawieszenie, które zapewnia prześwit zwiększony o 46 milimetrów. Rozpędzając się do ponad 120 km/h auto się obniża o 15 milimetrów, aby zapewnić lepszą aerodynamikę.

Kierowca może wybrać nowy tryb jazdy, przeznaczony do zabawy w terenie. Skorzystamy wtedy między innymi z systemu kamer 360, które pozwalają na ustawienie widoku „przez maskę”.

Przestrzeń w bagażniku się nie zmieniła. Nadal mamy dostępnych 615 litrów, a po złożeniu oparć tylnej kanapy aż 1 830 litrów. Wersja hybrydowa plug-in to odpowiednio 460 i 1 675 litrów.

Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain
Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain

Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain powinien się pojawić w polskich salonach w pierwszym kwartale 2024 roku. Cennik zostanie zaprezentowany bliżej tego momentu.