Fatalna pogoda nie będzie ci w tym aucie straszna. SUV idealny na kieszeń Polaków i ma świetnego diesla

Na początku września pogoda była dla Polaków bardzo łaskawa. Niektórzy nawet się nie spodziewali, że w tym miesiącu możemy jeszcze liczyć na tak dużo słońca.

Wszystko co dobre jednak szybko się kończy i wkrótce czeka nas załamanie pogody. W wielu miejscach naszego kraju pojawią się burze i znaczne ochłodzenie.

Wpłynie to również na płynność jazdy kierowców po polskich drogach. Z pewnością zdążyłeś już zauważyć, że gdy zaczyna padać deszcz, wielu użytkowników dróg dość mocno zwalnia.

Nie wszyscy są pewni swoich umiejętności, ale również swoich samochodów. Niektórzy uważają, że w takich warunkach najbezpieczniej czuliby się w aucie z napędem na cztery koła.

Dobrą propozycją może być Dacia Duster. Rumuński SUV dostępny jest w salonach również w wersji z takim właśnie napędem. Klienci mają do wyboru silnik benzynowy i wysokoprężny.

Oszczędne 4×4 za 110 000 złotych

Dacia Duster TCe 150 4×4 startuje w cenniku od kwoty 110 700 złotych za wersję Journey oraz 114 700 złotych za odmianę Extreme. Pod maską tego auta pracuje jednostka o pojemności 1.3 litra i mocy 150 koni mechanicznych.

Producent zapewnia, że średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym to 6,1 litra na 100 kilometrów (WLTP). Gdyby kogoś interesowało przyspieszenie od 0 do 100 km/h, zajmuje ono 10,6 sekundy.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej oszczędnej wersji, warto wybrać odmianę Blue dCi 115. Tutaj pod maską pracuje Diesel o pojemności 1.5 litra i mocy 114 koni mechanicznych.

2022 Dacia Duster Extreme
2022 Dacia Duster Extreme

W tej odmianie będziesz w stanie zejść ze spalaniem nawet do 4,7 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym (WLTP). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie natomiast 10,4 sekundy.

Za Dustera AWD w Dieslu trzeba zapłacić co najmniej 109 200 złotych za wersję Journey. Lepiej wyposażona odmiana Extreme to już wydatek 113 200 złotych.

Niech niska cena zakupu Cię nie zwiedzie. Dacia Duster naprawdę nieźle radzi sobie w trudnych warunkach. Porównywano ją nawet z ponad 5-krotnie droższym i 5-krotnie mocniejszym Audi RS Q8.