Elon Musk chce, żebyś u niego pracował. Szukają 12 tysięcy Polaków. Zarobisz minimum 12 tysięcy złotych

Tesla należy do światowej czołówki producentów samochodów elektrycznych. Pojazdy te budowane są w fabrykach rozsianych po całym globie.

Jedna z nich znajduje się w Niemczech, tuż przy granicy z Polską. Gigafactory Berlin-Brandenburg szuka właśnie wielu nowych pracowników, gdyż planowany jest wzrost wydajności.

Aktualnie pracuje tam około 11 tysięcy osób, co pozwala na budowanie około 300 tysięcy samochodów rocznie. Tesla ma natomiast plan, aby zwiększyć ten wynik do około pół miliona.

Tesla produkcja
Tesla produkcja

W związku z tym, potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Fabryka Tesli w Berlinie szuka zatem aż 12 tysięcy nowych pracowników i bardzo liczy na naszych rodaków.

Przedstawiciele tej amerykańskiej firmy mają się pojawić w październiku na Targach Pracy w Szczecinie. Chcą w ten sposób zachęcić Polaków i przyciągnąć ich do siebie.

Tesla poszukuje między innymi inżynierów, rekruterów, konserwatorów czy programistów. Są też oferty dla osób bez większego doświadczenia – to będzie można zdobyć podczas dodatkowych szkoleń.

Tesla fabryka
Tesla fabryka

Zarobki w berlińskiej fabryce zaczynają się od 2700 euro brutto, czyli około 12 500 złotych. Pojawiają się również stanowiska, takie jak chociażby kierownik zespołu, na których można zarobić ponad dwukrotnie więcej.

Każdy zatrudniony otrzymuje dostęp do opieki lekarskiej, osobny program emerytalny i 30-dniowy urlop. Można również wnioskować o nieopodatkowany zasiłek rodzinny w wysokości 250 euro (1150 złotych) na każde dziecko.

Nowa Tesla Model 3 (2024). Nikt nie spodziewał się dodatkowego ekranu i świateł a’la Skoda. “Tak tanio jeszcze nie było” (wideo)

Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg znajduje się około 70 kilometrów od granicy z Polską. Dojazd z okolic Świecka zajmuje zazwyczaj około 40 minut, a z Kostrzyna nad Odrą nieco ponad godzinę.

Lista ofert pracy dostępna jest na oficjalnej stronie Tesli. Warto też odwiedzić wspomniane wyżej Targi Pracy w Szczecinie. Odbędą się one 25 października w Netto Arenie.

Tesla Model Y polski cennik
Tesla Model Y polski cennik

W Berlinie produkowana jest Tesla Model Y. Ceny tego samochodu w Polsce startują od 224 990 złotych za podstawowy wariant. 534-konna wersja Performance to wydatek 281 990 złotych.