Chcą sprzedać 99 takich Lamborghini. Klient będzie musiał zapłacić za pakiet prawie milion złotych

Lamborghini Urus bardzo szybko stało się jednym z ulubionych modeli samochodów wśród tunerów. Jest to najlepiej sprzedające się auto w historii tej marki, więc wielu klientów chciałoby mocniej wyróżnić się z tłumu.

Teraz otrzymali kolejną propozycję, tym razem od niemieckiej firmy Abt. Najnowszy jej produkt nosi nazwę Scatenato i zapewnia nie tylko unikalny wygląd, ale również lepsze osiągi.

Lamborghini Urus S Abt Scatenato
Lamborghini Urus S Abt Scatenato

Pakiet stylistyczny z elementami z włókna węglowego poszerza całą karoserię i nadaje jej jeszcze bardziej agresywnego wyglądu. Tuner nie chciał jednak przesadzić, o co bardzo łatwo w przypadku Urusa.

Takiego Lamborghini jeszcze nigdy nie widziałeś. Gość kazał pociąć swojego Urusa za 2 mln zł i zrobić z niego wersję 6×6 (wideo)

Mamy tu różnego rodzaju lotki, nakładki na lusterka, ogromny dyfuzor i nowe oznaczenia. W nadkolach pojawiły się 23-calowe felgi, a pneumatyczne zawieszenie zostało delikatnie obniżone.

Tuner zdecydował się na zmianę jedynie końcówek układu wydechowego na tytanowe. Uznano, że seryjny wydech brzmi wystarczająco dobrze i trudno uzyskać głośniejsze brzmienie, które spełniałoby wymogi przepisów.

Lamborghini Urus S Abt Scatenato
Lamborghini Urus S Abt Scatenato

Wnętrze również zyskało kilka karbonowych elementów, ale nie jest ono jeszcze ukończone. Tuner będzie pracował nad kolejnymi modyfikacjami, aby jeszcze mocniej wyróżnić środek Urusa.

Bazą do stworzenia Abt Scatenato jest Lamborghini Urus S. Oznacza to, że pod maską pracuje 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 666 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 850 niutonometrów.

Lamborghini Urus S Abt Scatenato
Lamborghini Urus S Abt Scatenato

Abt oczywiście nie zostawił tego w takiej formie. Dzięki nowym turbosprężarkom i intercoolerowi udało się uzyskać moc 810 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zapewne około 3,2 sekundy, choć tą informacją tuner się z nami nie podzielił.

Trzeba słono zapłacić

Zbudowanych zostanie tylko 99 egzemplarzy Abt Scatenato. Cena samego pakietu robi ogromne wrażenie, bo wynosi 179 000 euro, czyli około 830 000 złotych. Na szczęście już brutto.

Lamborghini Urus S Abt Scatenato
Lamborghini Urus S Abt Scatenato

Nie jest w to wliczone oczywiście seryjne auto, które należy dostarczyć tunerowi. Koszt zakupu nowego Urusa S przekracza 1 000 000 złotych. Abt doliczy do wyceny dodatkowo koszt montażu oraz homologacji TÜV. Co ważne, tuner daje klientom gwarancję aż na 3 lata lub 100 000 kilometrów.